Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Co charakteryzuje firmy, w których pracują najszczęśliwsi pracownicy?

Na to, jak dobrze czujemy się w miejscu pracy, wpływa m.in. godne wynagrodzenie oraz swoboda w wykonywaniu powierzonych nam zadań. Co jeszcze?
.get_the_title().

Witryna Comparably stworzyła ranking firm z całego świata w oparciu o opinie pracowników, które otrzymała w ciągu ostatniego roku. Pracownicy korporacji, które znalazły się na szczycie zestawienia, mieli osiągnąć wynik ’zadowolenia’ z pracy na poziomie aż 90 punktów na 100.

Najczęściej zgłaszanym przez pracowników aspektem, który wpływa na ich satysfakcję z pracy, było posiadanie świetnych współpracowników.

Pierwsze miejsce rankingu zajęła firma Workday, kalifornijski przedstawiciel branży HR. Zaraz po niej znalazła się sieć kompleksów sportowych Topgolf oraz znane i popularne na całym świecie przedsiębiorstwo Uber.

praca /fot. Andrea Piacquadio, pexels.com
fot. Andrea Piacquadio/pexels.com

Pracownicy każdej z wymienionych firm podkreślali, że najbardziej uszczęśliwia ich okazywanie wsparcia i zachęcanie do pracy ze strony współpracowników oraz wspólne osiąganie celów i rozwój zespołów.

W rankingu, który zawierał aż 100 pozycji, zabrakło miejsca dla takich firm jak Google, Microsoft czy Meta.

Każdy z gigantów branży technologicznej w minionych latach zniżkował zestawieniu Comparably, dlatego też internautów nie zaskoczył ich brak najnowszej liście.

Zdjęcie główne: Alexander Suhorucov/Pexels.com
Tekst: OP

SPOŁECZEŃSTWO