Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Co wyróżnia władzę kobiet? Odpowiada ekspertka

Badaczka przez lata analizowała zachowania kobiet, które potrafiły zarządzać zdominowanym przez mężczyzn środowiskiem zawodowym.
.get_the_title().

Megan Dalla-Camina, założycielka Women Rising, przez 10 lat spotykała się z kobietami, które opowiadały jej o tworzonych przez nie modelach sukcesu i strukturach władzy w pracy. W wielu przypadkach rozmówczynie miały okazywać się bardziej męskie od facetów.

Kobiety utrzymują swoją władzę inaczej niż mężczyźni — mówi ekspertka.

Kobiety charakteryzuje większa intuicyjność, potrafią one przeczuć, co może się wydarzyć i do jakich skutków mogą doprowadzić podejmowane decyzje. Ich władza jest również bardziej holistyczna — zakładają one, że środowisko pracy jest jednym organizmem, o który wszyscy muszą zadbać. Kobiety skupiają się także przede wszystkim na współpracy — wykorzystując swoją wysoką pozycję, dają szansę wykazania się innym, łącząc z nimi siły. Troszczą się przy tym o ogół spraw zawodowych, nie skupiając jedynie na własnych interesach.

kobieta /Polina Kovaleva, pexels.com
fot. Polina Kovaleva, pexels.com

Zaciekłość w dążeniu do celów zawodowych i życiowych ma pochodzić z ich wewnętrznej mocy. Ekspertka dowiodła, że składają się na nią wszelkie kobiece cechy i doświadczenia, a także wychowanie, wrodzona empatia, opiekuńczość czy wizjonerstwo.

Według Megan Dalla-Caminy ’przyszłość jest kobietą’.

Żeńska władza jest napędzana siłą, z której wszyscy moglibyśmy więcej korzystać. To moc, która wciąż będzie doprowadzać do rewolucji i zmieniać świat na lepsze — podsumowuje badaczka.

Zdjęcie główne: cottonbro studio/Pexels.com
Tekst: OP

SPOŁECZEŃSTWO