Co wyróżnia władzę kobiet? Odpowiada ekspertka

Badaczka przez lata analizowała zachowania kobiet, które potrafiły zarządzać zdominowanym przez mężczyzn środowiskiem zawodowym.
.get_the_title().

Megan Dalla-Camina, założycielka Women Rising, przez 10 lat spotykała się z kobietami, które opowiadały jej o tworzonych przez nie modelach sukcesu i strukturach władzy w pracy. W wielu przypadkach rozmówczynie miały okazywać się bardziej męskie od facetów.

Kobiety utrzymują swoją władzę inaczej niż mężczyźni — mówi ekspertka.

Kobiety charakteryzuje większa intuicyjność, potrafią one przeczuć, co może się wydarzyć i do jakich skutków mogą doprowadzić podejmowane decyzje. Ich władza jest również bardziej holistyczna — zakładają one, że środowisko pracy jest jednym organizmem, o który wszyscy muszą zadbać. Kobiety skupiają się także przede wszystkim na współpracy — wykorzystując swoją wysoką pozycję, dają szansę wykazania się innym, łącząc z nimi siły. Troszczą się przy tym o ogół spraw zawodowych, nie skupiając jedynie na własnych interesach.

kobieta /Polina Kovaleva, pexels.com
fot. Polina Kovaleva, pexels.com

Zaciekłość w dążeniu do celów zawodowych i życiowych ma pochodzić z ich wewnętrznej mocy. Ekspertka dowiodła, że składają się na nią wszelkie kobiece cechy i doświadczenia, a także wychowanie, wrodzona empatia, opiekuńczość czy wizjonerstwo.

Według Megan Dalla-Caminy ’przyszłość jest kobietą’.

Żeńska władza jest napędzana siłą, z której wszyscy moglibyśmy więcej korzystać. To moc, która wciąż będzie doprowadzać do rewolucji i zmieniać świat na lepsze — podsumowuje badaczka.

Zdjęcie główne: cottonbro studio/Pexels.com
Tekst: OP

SPOŁECZEŃSTWO