Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Coraz więcej brytyjskich studentów podejmuje się pracy w branży usług seksualnych

Powodem są rosnące ceny opłat za studia i coraz wyższy czynsz. Czy uczelnie im pomogą?
.get_the_title().

Najnowszy brytyjski raport ujawnił, że uniwersyteckie systemy wsparcia dla potrzebujących studentów nie działają tak jak powinny. Nieustanne podwyżki czynszów sprawiły, że przeciętny student jest biedniejszy miesięcznie aż o 600 funtów. Dlatego ponad 50 tys. z nich podjęło się pracy seksualnej, by móc opłacić wszelkie podstawowe koszty życia.

Według Związku Pracowników Seksualnych większość studentek robi to z powodu zewnętrznej presji finansowej.

Część wybiera branżę usług seksualnych, ponieważ okoliczności utrudniają im zarabianie w inny sposób. Z większą łatwością mogą dopasować elastyczne godziny pracy do toku studiów.

praca /fot. Karolina Grabowska, pexels.com
fot. Karolina Grabowska/pexels.com

Jak się okazuje, wiele uniwersytetów nie jest chętnych do pomocy studentom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. W 2018 roku Uniwersytet w Brighton wszczął dochodzenie po tym, jak grupa wsparcia dla osób pracujących w branży seksualnej zorganizowała stoisko na targach informacyjnych dla studentów pierwszego roku.

Rzecznik uczelni w Brighton stwierdził wtedy, że instytucja ’nie będzie promować prostytucji wśród swoich uczniów’.

Niektóre uniwersytety podejmowały się stworzenia form pomocy, jednak wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem. W 2021 roku grupa pracowników Uniwersytetu w Leicester uruchomiła internetowy program wsparcia, który jednak, ze względu na negatywny odbiór, szybko został on skasowany.

Zdjęcie główne: cottonbro studio/Pexels.com
Tekst: OP

SPOŁECZEŃSTWO