Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Delusionship – związek, który jest tylko w twojej głowie

Zdarzało wam się kiedyś fantazjować o tym, że jesteście z kimś w związku?
.get_the_title().

Jeśli wchodziliście ostatnio na TikToka, mogliście się zetknąć z terminem 'delusionship’, który robi tam od niedawna ekstremalną karierę. Nazwa ta powstała z połączenia słów 'delusion’, czyli 'złudzenie’ i 'relationship’, czyli 'relacja’. Opisuje 'związki’, w których z pewnością kiedyś było wielu z nas. A może raczej… nie było. Chodzi bowiem o dość popularny typ relacji z drugą osobą, która rozgrywa tylko w naszej głowie.

Fantazjowanie o związku, którego tak naprawdę nie ma.

Delusionship może dotyczyć zarówno aktorów, celebrytów i muzyków, jak i prawdziwych osób, na przykład znajomych z pracy czy ze studiów. To jednak nie to samo, co situationship, czyli relacja, w której nie wiemy, na czym stoimy – delusionship nie pozostawia miejsca na wątpliwości, tego związku po prostu nie ma.

@kylienewadel food for thought!! #situationship #funny #fyp #trending ♬ Just A Girl – No Doubt

Fantazjowanie o byciu w związku z osobą, z którą nigdy nie rozmawialiśmy, nie jest oczywiście ani rzadkie, ani nowe. Co więcej, nie musi być dla nas nawet takie złe.

Takie fantazje pozwalają nam bowiem określić, czego byśmy chcieli.

I jeśli tylko wydostaniemy się z naszej głowy, możemy zmierzać w kierunku realizacji swojego celu (no, o ile nie chodzi o to, by wziąć ślub z Harrym Stylesem). Ale ma też ciemne strony. Oczywiście idealizujemy osobę, z którą jesteśmy w urojonym związku. Problem polega więc na tym, że nasza konfrontacja z człowiekiem z krwi i kości może się okazać – delikatnie mówiąc – mało satysfakcjonująca. To, że sprosta on wszystkim oczekiwaniom, które w związku z nim mamy, jest wątpliwe, a może nawet nieprawdopodobne. Trudno się jednak tym przejmować, póki trwa – wymyślone oczywiście na TikToku – delulu girl summer.

@regan.ando Let me be delulu without bringing in the spirits pls #viral #fyp #foryou #tarotreading #delulugirl #delusionship ♬ 212 – Azealia Banks

Tekst: NS
Zdjęcie główne: Mayur Gala/Unsplash

SPOŁECZEŃSTWO