Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

IKEA oferuje płatne staże dla uchodźców i uchodźczyń

W ramach globalnej inicjatywy IKEA Refugee Skills for Employment i we współpracy z Fundacją Ocalenie sześciomiesięczny staż na terenie sklepu IKEA Targówek odbędzie dziesięć osób z doświadczeniem uchodźczym.
.get_the_title().

Oferta stażu skierowana jest do osób posiadających status uchodźcy i komunikujących się w języku polskim przynajmniej na podstawowym poziomie. Stażyści i stażystki zostaną objęci pełnym pakietem świadczeń pracowniczych oraz będą mogli liczyć na wsparcie Fundacji Ocalenie, która zapewni im dostęp do porad psychologicznych i prawnych, lekcji polskiego czy sesji mentoringu kulturowego.

Projekt ma na celu podniesienie zawodowych i językowych kompetencji osób z doświadczeniem uchodźczym. Zdobyte podczas stażu doświadczenie ma pomóc im w znalezieniu stałej pracy i integrację ze społeczeństwem.

Zdjęcie: Maria Teneva / Unsplash

Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji Ocalenie, znalezienie stabilnego zatrudnienia jest kluczowe dla zbudowania przez uchodźczynie i uchodźców bezpiecznego życia w Polsce.

Często jest to trudne nie tylko z uwagi na istniejące w społeczeństwie uprzedzenia, ale też ze względu na brak doświadczenia zawodowego, ograniczoną znajomość języka czy obowiązujących procedur. Mieszkającym w Polsce osobom z doświadczeniem uchodźczym nie brak jednak talentu, wiedzy i motywacji, dlatego wsparcie ich w wejściu na rynek pracy stanowi ważne działanie i cenną pomoc.

Tekst: AD

SPOŁECZEŃSTWO