Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak powiedzieć o pierwszym okresie? 'Witaj w klubie’ z Your KAYA i SEXEDPL

Pierwsza miesiączka? Jak o niej powiedzieć, jak pokonać strach i zawstydzenie? Your KAYA i SEXEDPL witają młode dziewczyny w klubie świetnym przewodnikiem po dojrzewaniu i pierwszej miesiączce. Akcji towarzyszą scenariusze gotowych lekcji dla nauczycieli i szkół.
.get_the_title().

Your KAYA, czyli polska marka ekologicznych produktów menstruacyjnych i pielęgnacyjnych, połączyła siły z fundacją SEXEDPL we wspólnej i ważnej inicjatywie. 13 listopada ruszyła akcja edukacyjna na temat pierwszej miesiączki, która łączy się z premierą e-booka marki Your KAYA 'Witaj w Klubie’ autorstwa Pauliny Pomaski. Pierwsza część e-booka jest dostępna za darmo tutaj – wystarczy się zarejestrować. My już przeczytaliśmy i serdecznie polecamy. 'Witaj w klubie’ to świetnie przygotowany materiał, który wesprze rodziców i nastolatków.

Okres często jest tematem tabu. Młodzi ludzie nie mają pojęcia, gdzie szukać rzetelnych informacji, a rodzice nie zawsze wiedzą jak o tym rozmawiać.

Zaglądajcie też na social media SEXEDPL, gdzie codziennie przez tydzień publikowane będą materiały edukacyjne dotyczące menstruacji.

Fundacja SEXEDPL stworzyła dedykowane scenariusze lekcji dla nauczycieli, które pomogą im w przeprowadzeniu zajęć o menstruacji. Zapewnia nauczycielom rzetelne i przystępne materiały, które mogą wykorzystać na zajęciach. Temat jest niezwykle istotny. Wiemy, że pierwsza menstruacja jest często trudnym i skomplikowanym zagadnieniem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez FUNDACJA SEXEDPL (@sexedpl)

Your KAYA od samego początku znana jest z odważnych inicjatyw łamiących tabu wokół okresu. Publikacja inkluzywnego e-booka 'Witaj w klubie’, napisanego przez Paulinę Pomaską, jest kolejnym krokiem w kierunku normalizacji otwartych rozmów o cyklu menstruacyjnym. A tego w Polsce bardzo brakuje.

Rozmawiamy z wieloma osobami o tym, jak w ich domach rozmawiało się o okresie i co czuły, gdy nadeszła ta pierwsza miesiączka – opowiada Kaja Rybicka-Gut, współzałożycielka Your KAYA. – Naprawdę przykro słucha się o tym, że ten temat był kompletnie pomijany, a przywitanie z okresem przebiegło w stresie i strachu. Nasz e-book to zaproszenie do szczerej rozmowy i duża dawka informacji, dzięki którym młode osoby nie będą musiały wstydzić się tego, co kompletnie naturalne.

Fantastycznie, że na rynku pojawia się książka, która pozwoli przejść przez temat pierwszej miesiączki z czułością, bez tabu, ale też w sposób inkluzywny i uwzględniający różnorodne potrzeby. Chciałabym trafić na nią przed moim pierwszym okresem – mówi o e-booku Martyna Wyrzykowska, dyrektorka zarządzająca SEXEDPL.

'Witaj w klubie’ opatrzone jest pięknymi ilustracjami, które pozwolą lepiej poznać własne ciało i zrozumieć zmiany, jakie w nim zachodzą, a także licznymi osobistymi anegdotami autorki, które znacznie zmniejszają dystans i dodają otuchy – tak po ludzku.

Działania promujące 'Witaj w klubie’ wspiera Olga Frycz (@tojafrycz), mama dwóch córek, która doskonale wie, jak istotne są wczesne rozmowy o miesiączce. Dzięki publikacjom na swoich kanałach dociera do setek tysięcy odbiorców, co pomaga szerzyć misję edukowania i normalizowania tematu okresu wśród dojrzewających osób w Polsce.

Osoby zainteresowane kupnem e-booka mogą pobrać darmowy rozdział, składający się z niemal 30 stron, podając swojego maila tutaj.

Your KAYA to marka, której misją jest dostarczanie produktów bezpiecznych dla ciała i środowiska oraz takich, z którymi kompleksowa troska
o siebie staje się prawdziwą przyjemnością. Inkluzywność i dostęp do ekologicznych środków higienicznych oraz naturalnych kosmetyków o bezpiecznych składach to klucz do budowania świadomego społeczeństwa i efektywnego dbania
o Ziemię. Sklep yourkaya.pl opiera się na modelu subskrypcji, dzięki któremu klientki regularnie otrzymują swoje ulubione produkty w korzystniejszych cenach.

Źródło: informacja prasowa

SPOŁECZEŃSTWO