Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ludzie sukcesu posiadają jedną umiejętność. Jaką?

Odpowiada założyciel wartych miliardy dolarów biznesów.
.get_the_title().

John Paul DeJoria jest współzałożycielem marki Paul Mitchell, która produkuje produkty do włosów, oraz Patrón Spirits, firmy wytwarzającej tequilę. Jego majątek jest aktualnie wyceniany na 3 mld dolarów. Według DeJorii niezbędną umiejętnością, która pomogła mu odnieść tak wielki sukces, było nauczenie się radzenia sobie z odmową.

Jeśli pogodzisz się z tym, że na swojej drodze napotkasz wiele sprzeciwów, nie będą one miały na ciebie wpływu – mówi miliarder.

79-letni obecnie DeJoria już w latach 80. słyszał 'nie’ od inwestorów i innych przedstawicieli branży. Nie zatrzymało go to jednak i wciąż starał się rozwijać swoje biznesy. – Bez względu na to, czy zakładasz firmę, czy też nie, z odmowami spotkasz się również w życiu osobistym – dodaje biznesmen.

praca /fot. ThisIsEngineerig, pexels.com
fot. ThisIsEngineerig/pexels.com

Według psychologów sposób, w jaki reagujemy na odmowę, może zwiększyć prawdopodobieństwo odniesienia przez nas sukcesu. – Sposób, w jaki interpretujemy odrzucenie, decyduje o tym, czy nadal będziemy się starać, wykonując naszą pracę i dążąc do celu, czy też poddamy się i zamkniemy w sobie – komentuje Jenny Wang, psycholożka z Houston.

Ludzie żyjący w ciągłym strachu przed porażką są mniej skłonni do podejmowania niezbędnego ryzyka i wykorzystywania nadarzających się okazji.

Innymi słowy, po prostu się nie poddawaj – podsumowuje DeJoria. – Pukaj do kolejnych drzwi, aby więcej osób wysłuchało twoich pomysłów. Sukces to tylko kwestia czasu.

Zdjęcie główne: Gustavo Fring/Pexels.com
Tekst: OP

SPOŁECZEŃSTWO