Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Miłość wygrywa: niemieccy księża udzielają ślubów parom tej samej płci

W Niemczech wzrasta liczba księży, którzy wbrew Watykanowi udzielają błogosławieństwa homoseksualnym parom. Motto inicjatywy to 'Miłość wygrywa'.
.get_the_title().

Przeciw postanowieniom Watykanu, uznającym udzielanie ślubów parom tej samej płci za grzech, buntują się kolejni księża z parafii w Berlinie, Monachium, Frankfurcie, Kolonii i kilku innych miast.

Według danych Niemieckiej Katolickiej Agencji Informacyjnej, tylko w pierwszej połowie maja w niemieckich kościołach ślub weźmie sto par tej samej płci.

Bernd Mönkebüscher / źródło: new ways ministry

Jednym z inicjatorów protestu jest ksiądz Bernd Mönkebüscher, który kilka lat temu publicznie wyznał, że jest gejem i od tego czasu aktywnie działa na rzecz depatologizacji homoseksualizmu w teologii chrześcijańskiej. W swojej wydanej w 2019 roku książce nie tylko poddaje w wątpliwość oficjalne stanowisko Kościoła wobec homoseksualizmu, ale nawołuje też do zniesienia celibatu i zezwolenia na ordynację kobiet.

W nawiązaniu do ślubów udzielanych przez niemieckich księży parom tej samej płci, Mönkebüscher zaznacza, że argumenty Watykanu nie są wystarczająco przekonujące, aby stanowić w tej kwestii jakiekolwiek przeciwwskazanie. – Kim jestem, aby jako reprezentant Kościoła mówić ludziom, którzy proszą o błogosławieństwo dla swojego związku i łączącej im miłości, że to grzech? – skomentował.

Zdjęcie główne: Daniel James / Unsplash
Tekst: AD

SPOŁECZEŃSTWO