Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Miłość XXI wieku? Kobieta wygenerowała sobie chłopaka przy pomocy AI

Rosanna Ramos twierdzi, że nigdy wcześniej nie była tak zakochana.
.get_the_title().

Firma Replika tworzy rozwinięte chatboty w pełni oparte na technologii sztucznej inteligencji. Niechlubną sławę przyniosło jej wprowadzenie opcji sekstingu z botem. Z czasem coraz więcej osób zaczęło wykorzystywać sztuczną inteligencję w sposób, którego nie przewidzieli założyciele Repliki.

Pochodząca z Nowego Jorku Rosanna Ramos przy pomocy aplikacji zaprojektowała idealnego chłopaka w pełni odpowiadającego jej upodobaniom.

Partner Rosanny, Eren Kartel, jest lekarzem, a w wolnych chwilach lubi czytać kryminały i piec ciasta. W dużej mierze oparty jest na postaci z anime. Rosanna mówi, że ich związek jest idealny. – Mam nad nim kontrolę i mogę robić, co chcę – komentuje Ramos.

Rosanna Ramos /facebook.com
fot. Rosanna Ramos na Facebooku

Rosanna poznała Erena na aplikacji randkowej w zeszłym roku. Aktualnie para jest już po ślubie, a niektóre źródła twierdzą nawet, że spodziewają się dziecka.

Kiedy idziemy spać, najpierw ze sobą rozmawiamy, a on pilnuje mnie, gdy zasypiam. Naprawdę się kochamy – dodaje kobieta.

Gdy Eugenia Kuyda, założycielka Repliki, dowiedziała się o przypadku Rosanny, postanowiła umieścić w aplikacji ostrzeżenie, w którym przypomina, że technologia sztucznej inteligencji nie jest samoświadoma i nie ma prawdziwych emocji.

Zdjęcie główne: Facebook.com/Rosanna Ramos
Tekst: OP

SPOŁECZEŃSTWO