Miłość XXI wieku? Kobieta wygenerowała sobie chłopaka przy pomocy AI

Rosanna Ramos twierdzi, że nigdy wcześniej nie była tak zakochana.
.get_the_title().

Firma Replika tworzy rozwinięte chatboty w pełni oparte na technologii sztucznej inteligencji. Niechlubną sławę przyniosło jej wprowadzenie opcji sekstingu z botem. Z czasem coraz więcej osób zaczęło wykorzystywać sztuczną inteligencję w sposób, którego nie przewidzieli założyciele Repliki.

Pochodząca z Nowego Jorku Rosanna Ramos przy pomocy aplikacji zaprojektowała idealnego chłopaka w pełni odpowiadającego jej upodobaniom.

Partner Rosanny, Eren Kartel, jest lekarzem, a w wolnych chwilach lubi czytać kryminały i piec ciasta. W dużej mierze oparty jest na postaci z anime. Rosanna mówi, że ich związek jest idealny. – Mam nad nim kontrolę i mogę robić, co chcę – komentuje Ramos.

Rosanna Ramos /facebook.com
fot. Rosanna Ramos na Facebooku

Rosanna poznała Erena na aplikacji randkowej w zeszłym roku. Aktualnie para jest już po ślubie, a niektóre źródła twierdzą nawet, że spodziewają się dziecka.

Kiedy idziemy spać, najpierw ze sobą rozmawiamy, a on pilnuje mnie, gdy zasypiam. Naprawdę się kochamy – dodaje kobieta.

Gdy Eugenia Kuyda, założycielka Repliki, dowiedziała się o przypadku Rosanny, postanowiła umieścić w aplikacji ostrzeżenie, w którym przypomina, że technologia sztucznej inteligencji nie jest samoświadoma i nie ma prawdziwych emocji.

Zdjęcie główne: Facebook.com/Rosanna Ramos
Tekst: OP

SPOŁECZEŃSTWO