Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Na chińskiej platformie e-commerce wypożyczysz przyjaciela na godziny

Wynajmowanie przyjaciół na godziny przez internetowe platformy staje się coraz popularniejsze wśród młodych obywateli Chin. Choć może to być sposób na walkę z rosnącym poczuciem samotności, eksperci ostrzegają przed ryzykiem stojącym za tego typu relacjami.
.get_the_title().

Taobao to platforma zakupów online, należąca do giganta e-commerce Alibaby. Od jakiegoś czasu oferuje ona również możliwość wypożyczenia przyjaciela.

Cena usługi wahają się od 20 do 160 juanów (12–96 złotych) za pół godziny.

Dostępni w ofercie przyjaciele do wynajęcia sklasyfikowani są według pięciu różnych kategorii. Osoby zainteresowane usługą mogą więc wybierać na przykład wśród kobiet opisywanych jako ‘czułe’, ‘słodkie’ czy ‘rozważne’ lub mężczyzn z kategorii o takich nazwach jak ‘little fresh meat’ czy ‘bossy president’. W chińskich mediach społecznościowych można znaleźć relacje użytkowników usługi, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. Nagrania mają miliony odtworzeń, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu wynajmowaniem przyjaciół.

Zdjęcie: jeshoots.com / Unsplash

Eksperci podkreślają, że wynajmowanie osoby do towarzystwa nie powinno być utożsamiane z przyjaźnią, lecz traktowane jako normalna umowa o świadczenie usług.

Charakter transakcji sprawia jednak, że istnieje spore pole do nadużyć, a nawet przemocy, dlatego zarówno osoby decydujące się na wynajem przyjaciela, jak i świadczące usługi za pomocą platformy powinny być szczególnie uważne.

Sugerujemy, aby młodzi ludzie stawili czoła swoim uczuciom i pielęgnowali prawdziwe relacje. Powinni unikać bycia skrzywdzonym – skomentował zjawisko w wywiadzie dla 'China Youth Daily’ Xi Peizhi, wykładowca jednej z szanghajskich uczelni.

Zdjęcie główne: Trung Thanh / Unsplash
Tekst: AD

SPOŁECZEŃSTWO