Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepszy sposób na walkę z wypaleniem zawodowym? Podpowiada psychoterapeutka

Według ekspertki całkowite wyeliminowanie stresu z pracy nie jest możliwe, jednak wprowadzenie prostych, rutynowych zmian może zmniejszyć ryzyko wypalenia.
.get_the_title().

Jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia, najwcześniejszymi oznakami wypalenia zawodowego są niedobór energii, brak motywacji do wykonywania zadań oraz trudności ze skupieniem. Nicholette Leanza, psychoterapeutka z Beachwood w stanie Ohio, twierdzi jednak, że możemy z nimi walczyć w prosty sposób.

Według specjalistki w walce z objawami wypalenia pomoże nam łączenie obowiązków zawodowych z czynnościami, które nas relaksują.

Dodanie drobnych, pozytywnych bodźców do naszej rutyny naprawdę pomaga zmniejszyć stres – mówi Leanza. – Może to być słuchanie ulubionej muzyki podczas odpisywania na niekończące się maile czy masowanie dłoni w czasie długiego, stresującego spotkania.

praca /fot. Mikhail Nilov, pexels.com
fot. Mikhail Nilov/pexels.com

Łączenie obowiązków z małymi przyjemnościami pozwala też zidentyfikować nasze własne sposoby na radzenie sobie z negatywnymi emocjami.

Dzięki tym praktykom nasza praca może wydawać się bardziej znośna – mówi ekspertka.

Łączenie pracy z formami relaksu może przeobrażać stres w energię, dzięki której poczujemy większą kontrolę nad sytuacjami, w których się znajdujemy – podsumowuje Leanza. – Jest to najlepszy sposób, by zapobiec wypaleniu zawodowemu.

Zdjęcie główne: Tima Miroshnichenko/Pexels.com
Tekst: OP

SPOŁECZEŃSTWO