Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najnowszy raport ujawnił, czego ludzie najbardziej żałują w pracy

Według ekspertów da się tych rozczarowań uniknąć.
.get_the_title().

W badaniu serwisu Resume Now wzięło udział 1000 pracowników z USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Większość z nich, bo aż 66 proc., potwierdziło, że są rozczarowani co najmniej jednym aspektem w swojej pracy.

Najwięcej ankietowanych żałuje, że nie potrafi poprosić o podwyżkę. To problem aż 60 proc. pracowników.

59 proc. badanych odpowiedziało, że nie są w stanie utrzymać równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. 58 proc. pracowników żałuje, że zbyt długo pozostaje w miejscu pracy po godzinach. 38 proc. ankietowanych jest rozczarowanych swoją decyzją o rzuceniu pracy.

praca/fot. Anna Shvets, pexels.com
fot. Anna Shvets/pexels.com

Specjaliści twierdzą, że z niewielkim przygotowaniem możemy uniknąć tych rozczarowań. – Żądanie podwyżki jest trudne, ale istnieją sposoby, aby podejść do sprawy strategicznie – mówi ekspert ds. finansów Ramit Sethi. – Najpierw umów się na spotkanie ze swoim szefem i omówcie, w jaki sposób możesz starać się o premię. Następnie pracuj nad osiągnięciem swoich celów i informuj przełożonego o postępach na bieżąco.

Według specjalisty kluczem do tego, by niczego nie żałować, jest zadbanie o własną pewność siebie.

Badanie ujawniło również, że decyzji podjętych w pracy najbardziej żałują ankietowani w średnim wieku, w tym przedstawiciele millenialsów oraz pokolenia X. Pocieszający jest jednak fakt, że wskaźnik rozczarowania obniża się na późniejszych etapach życia, gdy starsi ludzie zaczynają być wdzięczni za to, co osiągnęli.

Zdjęcie główne: Anna Tarazevich/Pexels.com
Tekst: OP

SPOŁECZEŃSTWO