Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nawet filmowe crushe zetek są vintage

Przypadkowy tweet zamienił się w wielką debatę społeczną, pokazując, że nic tak nie rozpala zmysłów zetek jak gwiazdy vintage. Oczywiście poza Harrym Stylesem i Timothée Chalametem...
.get_the_title().

’Prowadzę na weselu dyskusję, kto był przystojniejszy – młody Al Pacino czy młody Robert De Niro? Zagłosujcie proszę’ – ten niepozorny tweet wywołał wielką debatę społeczną. 40 milionów wyświetleń i kilkaset tysięcy komentarzy później wciąż nie wiadomo, który ze znanych aktorów, dziś po 80-tce, zdobył tytuł najbardziej 'hot’ na Twitterze. Ta dość przypadkowa ankieta stała się też jedną z najczęściej śledzonych dyskusji na portalu, trafiając do amerykańskich mediów czy europejskich reklam, podobnie jak kilka ładnych lat temu stało się ze słynną sukienką, która była niebieska lub złota (pamiętacie ją jeszcze?).

Przypadkowy tweet całkowicie podzielił opinię publiczną i fanów obu aktorów.

TikToka zalały stare zdjęcia i filmy pokazujące obu aktorów w ich czasach młodości. Obrazuje to obsesję pokolenia Z na punkcie wszystkiego, co vintage w popkulturze: od ubrań, akcesoriów, technologii, po gwiazdy muzyki i kina oraz ich styl.

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez National Research Group, firmę analityczną badającą świat rozrywki i technologii, gwiazdy, które przyciągają do kin największą widownię… są dość leciwe.

Dwudziestu najczęściej oglądanych hollywoodzkich artystów na świecie ma ponad 40 lat. Średnia wieku aktorskich bożyszczy to 57,5 ​​lat.

Młodzi ludzie uwielbiają zanurzać się w epokach, których nie byli świadkami. Dzieje się to co najmniej od czasów złotej ery Tumblra czy Pinteresta.

Nostalgia króluje w modzie, w filmach, serialach.

Tym, co skłoniło miliony ludzi do rozkoszowania się pięknem mężczyzn po osiemdziesiątce – De Niro skończy w sierpniu 80 lat, Pacino właśnie skończył 83 lata – którzy nawet w czasach 'Taksówkarza’ i 'Człowieka z blizną’ uważani byli za niekonwencjonalnie pięknych, jest poczucie niejasnej tęsknoty, budzące się nawet wśród tych, którzy poznali te twarze dopiero w 2023 roku.

Z-etki szukają inspiracji w jeszcze odleglejszych dekadach dlatego w sieci znajdziemy mnóstwo zdjęć dawnych gwiazd: młodego Alaina Delona, Romy Schneider czy Grace Kelly.

SPOŁECZEŃSTWO