Nie rozmawiasz w związku o pieniądzach? Według eksperta to duża czerwona flaga

Ramit Sethi twierdzi, że najważniejsza rzecz, jaką możemy zrobić dla naszego partnera, to szczerość na temat finansów.
.get_the_title().

Ramit Sethi, guru finansów osobistych i autor książki ’I Will Teach You To Be Rich’, wykorzystuje swoją wiedzę na temat zarządzania pieniędzmi, dzieląc się nią z szerszym gronem odbiorców. W swoim najnowszym netfliksowym projekcie ’How to Get Rich’ zajmuje się parami borykającymi się z problemami finansowymi. — Pary odnoszące sukcesy finansowe regularnie rozmawiają o pieniądzach — mówi ekspert.

Według Sethiego ludzie są zaprogramowani, aby myśleć, że pieniądze to temat tabu.

Dla większości z nas jest to reaktywny bodziec. Rozmawiamy o pieniądzach tylko wtedy, gdy pojawia się jakiś problem, a z czasem całkiem przestajemy o nich mówić — tłumaczy.

pieniądze /Alexander Grey, unsplash.com
fot. Alexander Grey/unsplash.com

Ekspert radzi więc, by wprowadzić do związku regularne rozmowy o pieniądzach i wydatkach. To jednak delikatny temat, więc należy poruszać go w odpowiednich momentach. Według Ramita w każdym związku zdarzają się okazje, w których powinna się odbyć taka rozmowa. Nie jest to jednak na pewno pierwsza czy druga randka. — Sądzę, że momenty, w których rozmowa o pieniądzach ma sens, przychodzą z czasem — podsumowuje Sethi. — Przykładem może być pierwszy wspólny wyjazd, kiedy kluczowym elementem staje się omówienie wydatków.

Określenie własnych i wspólnych celów finansowych może pomóc w zrozumieniu potrzeb partnera.

Nie przeszkadza mi, że ktoś w przeszłości mógł podejmować złe decyzje finansowe, jeżeli na przykład nie miał lepszego wyjścia. Musi jednak chcieć o tym rozmawiać — dodaje Sethi.

Zdjęcie główne: Mathieu Stern/Unsplash.com
Tekst: OP

SPOŁECZEŃSTWO