Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nie zaszczepiłeś się? Za wejście na ten koncert zapłacisz 981 dolarów więcej

Zaszczepieni wchodzą za 18 dolarów.
.get_the_title().

Po wielu miesiącach wracają koncerty – w Polsce póki co tylko plenerowe, ale w niektórych miejscach na świecie można już słuchać muzyki na żywo w klubach. Choćby na Florydzie. 26 czerwca w miejscowości Saint Petersburg w barze VFW Post 39 odbędzie się koncert punkowych zespołów Teenage Bottlerocket, Make War i Rutterkin. Jednak jak się pewnie domyślacie, nie piszemy o tym wydarzeniu ze względu na jego line-up. Warta uwagi jest tu cena biletów. Artyści postanowili podkreślić, że nie po drodze im z antyszczepionkowcami. – Wszyscy jesteśmy zaszczepieni i zachęcamy do tego każdego, żebyśmy mogli spotkać się w końcu z wami pod sceną – mówi Ray Carlise, wokalista i gitarzysta Bottlerocket.

Aby mieć pewność, że na koncert wejdą wyłącznie osoby, które się zaszczepiły, zespoły zrobiły nietypową promocję: bilet dla zaszczepionych kosztuje zaledwie 18 dolarów, a dla niezaszczepionych aż 999 dolarów.

Jak tłumaczą tę decyzję? ’Jeśli kupisz jeden z tych [tańszych] biletów z wyprzedzeniem i pojawisz się bez karty szczepień lub wydanego przez rząd dokumentu tożsamości ze zdjęciem, nie zostaniesz wpuszczony w tej cenie i będziesz musiał zapłacić pozostałe 981,99 dol., aby wejść. NIE BĘDZIE ZWROTÓW. NIE mówimy Ci, co masz zrobić, podejmujemy decyzję biznesową i pozwalamy decydować rynkowi. Jeśli ktoś chce przyjść nieszczepiony, odstraszy dużą liczbę słuchaczy i będzie musiał pokryć różnicę’czytamy w opisie koncertu. Swoją drogą tańsze bilety już się rozeszły, więc to chyba był dobry pomysł.

Zdjęcie główne: Punxelated
Tekst: NS

SPOŁECZEŃSTWO