Nie zaszczepiłeś się? Za wejście na ten koncert zapłacisz 981 dolarów więcej

Zaszczepieni wchodzą za 18 dolarów.
.get_the_title().

Po wielu miesiącach wracają koncerty – w Polsce póki co tylko plenerowe, ale w niektórych miejscach na świecie można już słuchać muzyki na żywo w klubach. Choćby na Florydzie. 26 czerwca w miejscowości Saint Petersburg w barze VFW Post 39 odbędzie się koncert punkowych zespołów Teenage Bottlerocket, Make War i Rutterkin. Jednak jak się pewnie domyślacie, nie piszemy o tym wydarzeniu ze względu na jego line-up. Warta uwagi jest tu cena biletów. Artyści postanowili podkreślić, że nie po drodze im z antyszczepionkowcami. – Wszyscy jesteśmy zaszczepieni i zachęcamy do tego każdego, żebyśmy mogli spotkać się w końcu z wami pod sceną – mówi Ray Carlise, wokalista i gitarzysta Bottlerocket.

Aby mieć pewność, że na koncert wejdą wyłącznie osoby, które się zaszczepiły, zespoły zrobiły nietypową promocję: bilet dla zaszczepionych kosztuje zaledwie 18 dolarów, a dla niezaszczepionych aż 999 dolarów.

Jak tłumaczą tę decyzję? ‘Jeśli kupisz jeden z tych [tańszych] biletów z wyprzedzeniem i pojawisz się bez karty szczepień lub wydanego przez rząd dokumentu tożsamości ze zdjęciem, nie zostaniesz wpuszczony w tej cenie i będziesz musiał zapłacić pozostałe 981,99 dol., aby wejść. NIE BĘDZIE ZWROTÓW. NIE mówimy Ci, co masz zrobić, podejmujemy decyzję biznesową i pozwalamy decydować rynkowi. Jeśli ktoś chce przyjść nieszczepiony, odstraszy dużą liczbę słuchaczy i będzie musiał pokryć różnicę’czytamy w opisie koncertu. Swoją drogą tańsze bilety już się rozeszły, więc to chyba był dobry pomysł.

Zdjęcie główne: Punxelated
Tekst: NS

SPOŁECZEŃSTWO