Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

’Wyborowa, spotkania, melanże’ – Sokół wspomina lata 90. w nowej kolaboracji Wyborowa x Prosto

Wyborowa x Prosto to nietypowa kolaboracja marki modowej i alkoholowej, a do tego powrót do lat 90.
'Gdzie nie spojrzałeś, widziałeś naszych ludzi w Prosto. To były rzeczy nie dla klientów, tylko dla ziomków. Po to, to robiliśmy i to nas wyróżniało' – wspomina Sokół.

PROSTO z lat 90. z Wyborową

’Stadion nie był łatwy, to była dżungla. Ikarusy, polówki, szczęki…’ – tak wspomina koloryt lat 90. Wojtek Sokół, ambasador akcji Włącz Tryb Spotkań. Kolaboracja Prosto x Wyborowa, marki modowej i alkoholowej, okazała się całkiem dobrym spotkaniem. W jej wyniku powstała świetna kolekcja ubrań Prosto i limitowana edycja butelek wódki Wyborowa. Wszystkie nawiązują do lat 90. i designu kultowych butelek Wyborowej z tamtych lat.

W dobie internetu, mediów społecznościowych, sztucznych uśmiechów i spotkań online wszyscy tęsknimy za autentycznością, życiem bez filtrów i spotkaniami na żywo, w których liczył się tylko moment i bycie razem bez wyraźnego celu. Liczyło się wspólne spędzanie czasu i właśnie to wspominają Sokół i Wyborowa. Wspólną historię i czasy, w których nawet spotkanie na trzepaku miało sens. Jaki? 'Wyborowa, spotkania, melanże’ – tak wspomina to Sokół.

Na fali nostalgii za latami 90. obie marki przenoszą nas w czasie zabierając w sentymentalną podróż, wystarczy dobre towarzystwo.

Banner Image
Banner Image
'Po robocie można było poimprezować, wjeżdżały dobre ekipy, które się znały. Co noc miałeś siłę na melanż' – opowiada Sokół.Butelki Wyborowej nawiązujące do lat 90.

Dla jednych nawiązania do epoki VHS-ów i hip-hipowych kaset magnetofonowych to czasy retro. Inni odnajdą w tej kolaboracji dobrze im znane motywy: zachwyt Zachodem, oranżadę w proszku i klimat Stadionu Dziesięciolecia – kwitnącego, ale dość surowego kapitalizmu – który był miejscem dość zaskakujących spotkań. Wyborowa i Prosto zachęcają właśnie do spotkań – nieważne gdzie, ważne, że w dobrym towarzystwie.

Efektem współpracy są butelki nawiązujące do designu z lat 90. z charakterystycznymi granatowymi paskami. 4 limitowane warianty kolorystyczne butelek są spójne z kolekcją ubrań zaprojektowanych przez Prosto. Aby oddać ducha epoki, w materiałach wykorzystano zdjęcia robione aparatami z lat 90.

Banner Image
Banner Image
'Stylówka. Nie będę wciskał kitu, że jest nieważna. Wszystko musi elegancko fitować. Bez lipy. Nie chodziło o fason, chodziło o to, żeby trzymać fason' – wspomina Sokół.

Kolekcja Prosto x Wyborowa

Wynikiem tej nietypowej modowej kolaboracji jest kolekcja Prosto x Wyborowa, w której znajdziecie ubrania odnoszące się do starych reklam alkoholi i nawiązujące do designu butelki Wyborowej z lat 90. W kolekcji znalazła się seria koszulek z odtworzonymi reklamami starych butelek wódki Wyborowa, bluzy, spodenki i akcesoria czerpiące pełnymi garściami z historii obu marek. 

Ubrania powstały z myślą o zgranej ekipie znajomych. Zachęcają do wyrażania siebie poprzez styl, inspirują do spotkań i tworzenia pozytywnych doświadczeń.

Banner Image
Banner Image

SPOŁECZEŃSTWO

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy jesteś pełnoletni/a?