Zerwania, przez które przejdziemy jeszcze przed 30. Czego się po nich spodziewać?

Nieodzownym elementem randkowania, oprócz romantycznych spotkań i zauroczenia, są również zerwania. Według ekspertów możemy podzielić je na 3 typy.
.get_the_title().

Okres między 20 a 30 rokiem życia jest jednym z najburzliwszych w życiu. To czas zmian, wzlotów, upadków i powolnej stabilizacji. Listy tego, co nas spotka przed 30., różnią się, jednak na większości z nich pojawia się doświadczenie wielu rodzajów rozstań.

Eksperci scharakteryzowali i podzielili zerwania na 3 rodzaje: dobre, złe i brzydkie.

Każde rozstanie boli na swój sposób. Niektóre z nich bywają jednak lżejsze w skutkach albo wychodzą obydwu osobom na dobre. Zaliczają się do nich zerwania polubowne, w których rozstająca się para pozostaje przyjaciółmi oraz takie, gdy dwie osoby zmieniają się i oddalają od siebie w naturalny sposób.

Zerwanie /Alena Darmel, pexels.com
fot. Alena Darmel/pexels.com

Złych zerwań jest więcej niż dobrych i choć nie są one jeszcze najgorsze, potrafią one zranić nawet najbardziej wytrzymałe osoby. Zalicza się do nich jednostronne zerwanie, czyli sytuacja, w której jedna osoba podejmuje decyzje o rozstaniu, wielokrotne zrywanie i schodzenie się, rozstanie przez sprowadzenie związku jedynie do seksu oraz zerwanie ze względu na odległość lub nieodpowiedni czas.

Każdy choć raz przejdzie również przez jedno z brzydkich rozstań – to rodzaj zerwania, który jest związany z najboleśniejszymi przeżyciami.

Do tego niechlubnego grona zalicza się zerwania przez telefon, napisanie SMS-a czy wiadomości, ghostowanie drugiej osoby, czyli całkowite zerwanie kontaktu bez wytłumaczenia się, oraz rozstanie z powodu zdrady.

Zdjęcie główne: cottonbro studio/Pexels.com
Tekst: OP

SPOŁECZEŃSTWO