Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

106-latka, która w dzieciństwie przetrwała grypę hiszpankę, wyzdrowiała również z Covid-19

Tą inspirującą, wlewającą nadzieję w serca Hiszpanów historią żyje ostatnio cały kraj.
.get_the_title().

Życiorysy niektórych ludzi w niezwykły sposób splatają się z historycznymi wydarzeniami. Doświadczyła tego urodzona w październiku 1913 roku Ana del Valle. W dzieciństwie, w roku 1918, udało się jej pokonać siejącą śmiertelne żniwo grypę hiszpankę, która według różnych szacunków pochłonęła od 50 mln do nawet 100 mln żyć.

Teraz, w imponującym wieku 106 lat (!), jej organizm poradził sobie z Covid-19, a seniorka została najstarszą Hiszpanką, która wyzdrowiała z infekcji koronawirusem.

A przecież po raptem kilku dniach spędzonych w szpitalu La Linea została z niego wypisana i kurowała się wyłącznie w domu, bez – jeśli wierzyć słowom rodziny – przyjmowania żadnych medykamentów. Wynik jej trzeciego testu na obecność wirusa okazał się negatywny.

Kobieta, podobnie jak 60 innych osób, zaraziła się w domu seniora Alcala del Valle. W oparciu o doniesienia jej synowej, dzielna pani Ana wciąż jest osłabiona, ale porusza się już samodzielnie oraz nie dokucza jej podwyższona temperatura.

W kraju coraz częściej słyszy się w jej kontekście wyciągane z wypowiedzi synowej słowo „wojowniczka” i nic dziwnego, gdyż odsetek śmiertelności wśród seniorów jest niestety bardzo wysoki, a ta inspirująca historia wielu ludziom daje nadzieję.

Hiszpania na ten moment pod względem oficjalnie odnotowanej liczby zachorowań sytuuje się globalnie na drugim miejscu za Stanami Zjednoczonymi. Na 223759 przypadków zarażenia koronawirusem 22902 okazało się tam śmiertelnych.

Tekst: WM

SURPRISE