Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

18 sierpnia startują Tragi Zero Waste w Gdyni. Sprawdź, czym jest bezodpadowe podróżowanie i kino zero waste

Kochasz podróżować, ale nie zdajesz sobie sprawy, że często bezwiednie szkodzisz środowisku? Na Targach Zero Waste w Gdyni dowiesz się, czym jest bezodpadowe podróżowanie oraz jak zadbać o czystość mórz i oceanów.
.get_the_title().

Lato, wakacje, rzeki, jeziora, morza i oceany – to wszystko kojarzy się nam z czystą wodą, niepowtarzalną przyrodą i bogactwem życia. Czy rzeczywiście tak jest? Czy przyszłe pokolenia odziedziczą po nas czyste plaże i przejrzystą głębię oceanów? Wszystko wskazuje na to, że nie, ponieważ wyrzuciliśmy do wód ponad 150 milionów ton plastikowych odpadów. Źródło problemu leży w naszych wyborach konsumenckich. Z łatwością sięgamy po jednorazowe kubki, plastikowe słomki i opakowania, co ma niebagatelny wpływ na jakość wody. Najwyższa pora, by zrobić coś z tym problemem! Już 18 sierpnia będzie ku temu okazja.

W Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym startuje kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia, jakim są Targi Zero Waste – sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia.

Impreza dedykowana jest wszystkim tym, którzy chcieliby uprościć swoje życie, zmienić nawyki i ograniczyć ilość generowanych odpadów w domu, w pracy czy podczas podróży. Przewodnie tematy letniej edycji Targów Zero Waste to bezodpadowe podróżowanie oraz czystość mórz i oceanów.

Oto top 5 atrakcji letniej edycji Targów Zero Waste:

1. Ponad 40 zerowstowych wystawców, u których zaopatrzysz się w kubki, butelki, torby, domowe kompostowniki, naturalne kosmetyki i środki czystości, woreczki wielorazowe i beewrapy, żywność bez opakowań, literaturę tematyczną i wiele, wiele innych niezbędników zero waste.
2. Kino zero waste – przegląd filmów, które poruszają temat podróżowania, przyrody i ekologii.
3. Zbiórka elektroodpadów i ich wymiana na gadżety zero waste.
4. Panele i wykłady poświęcone takim tematom jak czystość wody i podróżowanie zero waste.
5. Repair cafe – kawiarenka naprawcza, gdzie naprawisz uszkodzone ubrania, przerobisz plastikowe odpady na instalację artystyczną i uszyjesz własny worek na zakupy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie targów.
Wstęp wolny!

SURPRISE