Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

2024 to chiński Rok Drewnianego Smoka. Co to oznacza?

Chiński Nowy Rok powitamy 10 lutego. To data ruchoma, zależna od cyklu Księżyca i Słońca.
.get_the_title().

Każdy chiński rok przypisany jest jednemu z 12 zodiakalnych zwierząt. Poprzednio Rokiem Smoka były lata 2012, 2000, 1988, 1976 itd. Według chińskich wierzeń każdy znak zodiaku jest dodatkowo powiązany z jednym z pięciu elementów: złotem (metalem), drewnem, wodą, ogniem lub ziemią. Rok 2024 będzie więc rokiem Drewnianego Smoka, który przypada co 60 lat.

Smok jest oznaką mocy i energii. Rok zodiaku 2024 będzie więc rokiem dobrobytu – wszystko zacznie kwitnąć.

Chińskie lata opierają się na chińskim kalendarzu księżycowym, który rozpoczyna się w księżycowy Chiński Nowy Rok. Jego data związana jest z cyklem Księżyca i Słońca, dlatego też sytuuje się zazwyczaj od 21 do maksymalnie 51 dni za używanym na całym świecie kalendarzem gregoriańskim. W praktyce oznacza to, że Chiński Nowy Rok rozpoczyna się między 21 stycznia a 20 lutego.

Unsplash.com

Smok to najpotężniejsze zwierzę chińskiego zodiaku. Smoki lubią przewodzić grupami, są aktywne i odważne, nie boją się wyzwań i zawsze dokładają wszelkich starań, aby osiągnąć swoje cele. Dlatego też wierzy się, że większość ludzi urodzonych w roku smoka odnosi sukcesy. Jako że smoki lubią zarządzać i chcą wszystko kontrolować, często mówi się, że uwielbiają być w centrum uwagi. Mogą być również uważane za aroganckie.

W Chinach smoki są dobrze postrzegane, uważa się je symbol cesarza i są na ogół bardzo lubiane przez społeczeństwo. Pełny energii smok symbolizuje w kulturze chińskiej siłę i szlachetność. Chińczycy wierzą, że te istoty mogą przynosić szczęście. Dlatego rok smoka jest zwykle uważany za szczęśliwy.

Drewno przypisane smokowi w 2024 roku symbolizuje wzrost, kreatywność i elastyczność.

Dlatego też Rok Drewnianego Smoka ma być czasem wizjonerskich liderów, innowatorów i osób rozwiązujących problemy. Przewiduje się, że rok 2024 będzie również świetnym rokiem na rozpoczęcie nowych projektów i odkrywanie nowych możliwości.

Następnym Rokiem Drewnianego Smoka w chińskim zodiaku będzie rok 2084.

Tekst: MZ

SURPRISE