3, 8 a może 20? Ilu trzeba mieć partnerów seksualnych, żeby stworzyć zdrowy, stały związek?

Czy istnieje idealna liczba partnerów seksualnych, po której można już myśleć o ustatkowaniu się? Okazuje się, że tak. Sprawdźcie sami.
.get_the_title().

Ilu powinniśmy mieć partnerów seksualnych przed zawarciem stałego związku? Najnowsze badania przeprowadzone przez brytyjski portal randkowy dla osób w związkach małżeńskich Illicit Encounters dowodzą, że idealny wynik dla obu płci to 12 partnerów. Po jego osiągnięciu można już spokojnie myśleć o założeniu rodziny. Dlaczego wskazano właśnie tę liczbę?

Twórcy badania twierdzą, że osoba, która doświadczyła stosunku seksualnego z 12 partnerami jest idealnym kandydatem na stałego partnera, gdyż posiada odpowiednie doświadczone seksualnie i raczej nie będzie szukać kolejnych przygód.

Osoby mające na swoim koncie niższą liczbę uznano za „zbyt konserwatywne”. Z kolei ludzie, którzy spali z więcej niż 19 partnerami są zdaniem autorów badania „zbyt samolubni” oraz „zbyt chętni do skakania z kwiatka na kwiatek”.

Z badań wynika również, że to raczej mężczyźni są bardziej zainteresowani poznaniem liczby partnerów seksualnych, z którymi miała do czynienia ich druga połówka.

53 proc. ankietowanych mężczyzn przyznało się do chęci posiadania tej wiedzy. Jeśli chodzi natomiast o kobiety, to 45 proc. z nich wskazało, że pragnie poznać tę 'magiczną’ liczbę.

Skąd ta nadgorliwość u facetów? Jak twierdzi Chrisitan Grant – rzecznik prasowy portalu Illicit Encounters – wynika ona prawdopodobnie z męskiej skłonności do rywalizacji. – Mężczyźni chcą być postrzegani jako najlepsi – podkreśla Grant. Motywacja – prawdziwa chęć zaspokojenia potrzeb partnerki czy raczej potrzeba zaspokojenia swojego ego – jest odrębną kwestią. –Kobiety potrafią cieszyć się z doświadczania wspólnej chwili i zostawiają przeszłość za sobą – dodaje Grant.

To jak, zrobiliście już rachunek sumienia?

SURPRISE