Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

4 minuty jazdy przez dżunglę – to najdłuższa wodna zjeżdżalnia świata!

Atrakcja ma ponad 1000 metrów i zostanie otwarta jeszcze w tym miesiącu.
.get_the_title().

Jeszcze w tym miesiącu w Escape Theme Park w malezyjskim Penang zostanie oddana do użytku najdłuższa wodna zjeżdżalnia na świecie. Dotychczasowy rekord należy do liczącej 605-metrów ślizgawki w Action Park w New Jersey. Wygląda jednak na to, że ta w Penang ją zdeklasuje.

Będzie mieć aż 1140 metrów, a zjazd potrwa… całe 4 minuty.

Dodatkowa atrakcja to fakt, że Escape Theme Park mieści się w dżungli – w trakcie zjeżdżania będzie więc można podziwiać również tropikalną roślinność.

źródło: cnn
źródło: ladbible

Chcieliśmy zbudować zjeżdżalnię, dzięki której goście mogliby podziwiać teren całego naszego parku rozrywki. Wcale nie zamierzaliśmy pobić rekordu świata. Niemniej jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy – powiedział powiedział dyrektor generalny Escape Theme Park Sim Choo Kheng.

Inżynierowie dołożyli wszelkich starań, by zjeżdżalnia nie niszczyła delikatnego ekosystemu dżungli i znaleźli sposób na wybudowanie jej tak, by nie ścinać drzew.

Większość materiałów została przetransportowana ręcznie. Wykorzystano także naturalne ukształtowanie terenu – ślizgawka rozpoczyna się na wzgórzu, na które goście będą mogli dotrzeć kolejką linową. Chcielibyście zjechać z takiej zjeżdżalni?

źródło: house beautiful

Zdjęcie główne: Attractions Management
Tekst: NS

SURPRISE