Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 najlepszych kwiaciarni i pracowni florystycznych w Trójmieście

Warszawa ma Plantarium, Poznań ma Kwiaty i Miut, a co miłośnicy kwiatów znajdą w Trójmieście? Oto polecane przez nas kwiaciarnie i pracownie florystyczne w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.
.get_the_title().

Oto nasz subiektywny wybór miejsc w Trójmieście, które zadowolą każdego miłośnika kwiatów.

1. Flora Muzyka

Flora Muzyka/fot. Facebook

Kwiaciarnia Flora Muzyka jest niezwykłym miejscem dla wszystkich fanów roślin. Już od wejścia słychać muzykę z płyt winylowych, w oczy rzuca się oldschoolowy gramofon, a właścicielka Ola pogodnym głosem i z uśmiechem na twarzy dopytuje, w czym może pomóc. Nie wiesz, jakiej rośliny szukasz? Żaden problem! Ola jest florystką z długim stażem i wystarczy jej kilka minut, aby znaleźć roślinę odpowiadającą naszym potrzebom. Wszystkich gości raczy rozmową i ciekawostkami dotyczącymi pielęgnacji kwiatów.

W kwiaciarni można kupić mini bananowce i mini monstery, piękne paprotki zwisające z sufitu, oryginalne sukulenty i kaktusy, a także cięte, świeże kwiaty. Flora Muzyka to jednak nie tylko kwiaty: można tu kupić oryginalne grafiki i torby z kwiatami, kaligrafię, papeterię, biżuterię czy kosmetyki naturalne. Kwiaty od Flora Muzyka można znaleźć m.in w kawiarni Czkawka i wegańskiej restauracji Avocado na Przymorzu w Gdańsku.

Warto sprawdzić ich fanpage, na którym informują o nowościach w sklepie czy prowadzonych przez siebie warsztatach. Zajrzyjcie także na ich profil na Instagramie, gdzie można znaleźć wiele kwiatowych inspiracji.

Adres: Gdańsk, ul. Obrońców Wybrzeża 11

2. Narcyz pracownia florystyczna

Narcyz pracownia florystyczna/ fot. Facebook

Narcyz jest pracownią florystyczną z Gdyni, która ma w mieście trzy oddziały, a centralna pracownia znajduje się w Gdyni Orłowie. W każdym z punktów można znaleźć intensywnie pachnące róże, świeże, cięte kwiaty, intensywnie zielone liście monstery, piękne bukiety i kolorowe kompozycje. Narcyz jest rodzinną firmą, która działa od blisko 50 lat, a od 34 prowadzi ją Ewa Malepszy. Na przestrzeni czasu zdobyli wierne grono klientów, które wciąż się powiększa. Z usług Narcyza korzystają m.in. gdyńska restauracja Haos czy sopocki Cały Gaweł.

Dużym atutem kwiaciarni jest doświadczone grono florystów, które służy swoją wiedzą i gustem wszystkim klientom. Warto wybrać się do pracowni w Orłowie, żeby poczuć panujący w Narcyzie klimat. Miejsce to, zaprojektowane przez Lesińska Concept, jest białe, przestronne i wypełnione roślinami. Można tam spędzić długie godziny, rozmawiając z florystami i wybierając rośliny odpowiadające naszym potrzebom. Kwiaty można kupić oczywiście na miejscu, ale na wianki, stroiki czy ślubne dekoracje można też złożyć zamówienie.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku. a kwiatowych kompozycji – na Instagramie.

Adres: Gdynia
* Pracownia w Orłowie: ul. Przebendowskich 49a
* Punkt w Gdyni: ul. Władysława IV 32
* Punkt w C.H. Klif: al. Zwycięstwa 256
* Punkt w Tesco: ul. Nowowiczlińska 35

3. Projekt Kwiaty

Projekt kwiaty/ fot. Facebook

Projekt Kwiaty to awangardowa kwiaciarnia na osiedlu Garnizon w Gdańsku-Wrzeszczu. Jej wizytówką, jak zapewniają sami właściciele, są niebanalne i nowatorskie pomysły realizowane z uśmiechem, pasją i zaangażowaniem. Floryści przygotują kompozycje do biura, na ślub, na pogrzeb czy na święta. Sama kwiaciarnia wypełniona jest niebanalnymi gatunkami kwiatów, świeżych i pachnących. Twórczynią Projektu jest Justyna Stachowska – Mistrz Florystyki (właścicielka), a pomaga jej Natalia Siderczyk – absolwentka ogrodnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Projekt Kwiaty to nie tylko precyzyjnie przygotowane kompozycje – to również warsztaty florystyczne. Można się na nich nauczyć jak robić wianki i świąteczne stroiki, jak przygotować autorską kompozycję w szkle, sezonowe dekoracje kwiatowe czy ślubne bukiety.

Warto zapoznać się z profilem Projektu Kwiaty na Facebooku i Instagramie.

Adres: Gdańsk, ul. Słonimskiego 6

4. Cukiernia i kwiaciarnia Tajemniczy Ogród

Cukiernia i kwiaciarnia Tajemniczy Ogród/ fot. Facebook

W Sopocie jest miejsce, które łączy w sobie cukiernię z pracownią florystyczną. Wchodząc do Tajemniczego Ogrodu, czuć woń kwiatów, aromat świeżo mielonej kawy i smacznych ciast domowego wypieku. W ofercie kwiaciarni są kwiaty cięte i rośliny doniczkowe, a także ceramika dekoracyjna. Można tu wejść i kupić kwiaty dla ukochanej osoby, rośliny do domu i biura, a także zamówić dekoracje ślubne (przystrojenie sali, kościoła, pojazdów, bukiety), okolicznościowe (na Wielkanoc i Boże Narodzenie) i wieńce.

W drugiej części znajduje się urocza, niewielka kawiarnia, która jest wypełniona roślinnością.Stoliki zdobią urocze kwiatowe dekoracje, a wystrój przypomina letnią altanę w stylu angielskim. To miejsce dla osób, które lubią jasne i romantyczne wnętrza. Poza kawą, herbatą i koktajlami zamówić można wypiekane na miejscu ciasta przygotowane z naturalnych składników. Warto skusić się na bezę z owocami, sernik imbirowo-cytrynowy, ciasto oreo czy mini-tartaletki cytrynową lub z truskawkami.

Adres: Sopot, ul. 1 Maja 5

5. Dobry Migdał

Dobry Migdał/ fot. Facebook

To nie jest kwiaciarnia. Tego miejsca na dobrą sprawę JESZCZE nie ma, ale już wkrótce, bo 1 marca, będzie gościć w swoich progach wszystkich miłośników roślin. Dobry Migdał jest lokalną firmą specjalizująca się w akcesoriach dla roślin – ręcznie robionych makram i geometrycznych szklanych terrariów. Do tej pory ich wyroby można było kupić na licznych targach mody i designu, bądź w zaprzyjaźnionych kwiaciarniach. Gościnny kontener na gdańskiej 100czni we wrześniu zeszłego roku cieszył się dużą popularnością wśród miłośników niebanalnych dekoracji i akcesoriów dla roślin.

Wszystkie ich wyroby są minimalistyczne i wykonywane ręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Mózgiem przedsięwzięcia jest Zuzanna Urbanowicz, miłośniczka roślin i prostoty, która zaraża wszystkich dookoła swoją pasją i wiedzą. Chętnie udziela porad dotyczących uprawy roślin, a jeśli coś przekracza jej kompetencje – szuka porady w nałogowo kupowanych książkach.

Sklepu jeszcze nie ma, ale można wziąć udział w jego otwarciu , polubić fanpage na Facebooku i obserwować Dobry Migdał na Instagramie.

Adres: Gdańsk, ul. Wyspiańskiego 36A (budynek w budynek z Waryńskiego 21)

Tekst: MM

SURPRISE