Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 porad, jak znaleźć tatuatora, który sprosta naszym oczekiwaniom

Tatuaż to decyzja na całe życie, dlatego dobrze jest przemyśleć wybór wzoru. Przeczytajcie porady od organizatorów Poznań Tattoo Konwent, który odbędzie się już w ten weekend – dzięki nim wybór tatuatora powinien być dużo łatwiejszy.
.get_the_title().

Po obejrzeniu setek zdjęć inspiracyjnych i wyborze motywu, przychodzi czas poszukiwań artysty, który utrwali na ciele powstałą w naszej głowie wizję tatuażu. To od tatuatora zależy, jak ostatecznie wyglądać będzie wymarzony wzór, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji warto poprzedzić solidnym researchem. Sprawdź, jak znaleźć salon i artystę, który sprosta twoim oczekiwaniom.

1. Nie wybieraj pierwszego artysty, którego poleci ci znajomy

Rozpoznanie rynku można zacząć od wczytania się w opinie klientów różnych salonów lub od podpytania znajomych. Z pewnością alarmujące będą negatywne oceny artysty, ale do pozytywnych też należy nabrać dystansu.

Gusta się różnią, dlatego to, co zachwyca naszych przyjaciół, nie musi się wpisywać w nasze oczekiwania.

Liczy się nie tylko kreatywnie zaprojektowany wzór, ale także technika i staranność wykonania, dlatego przed podjęciem decyzji warto przejrzeć ofertę co najmniej kilkunastu salonów.

2. Odwiedź konwent tatuażu

Katowice Tattoo Konwent 2017, fot. Maciej Sitarz

Konwenty tatuażu to niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z twórczością kilkuset cenionych tatuatorów z kraju i zagranicy. W czasie wydarzenia można porównać ofertę różnych salonów, porozmawiać z artystami na temat swojego wzoru, zobaczyć na żywo, jak radzą sobie z maszynką, a także wytatuować się w studio, które na co dzień stacjonuje w innym zakątku Polski. Najlepiej zebrać namiary najciekawszych tatuażystów, a ostateczną decyzję podjąć po wydarzeniu.

Warto obserwować także konwentowe konkursy, w trakcie których Jury złożone z ekspertów branży tatuatorskiej nagradza najlepiej wykonane wzory i tatuatorów.

To doskonały sposób, by zweryfikować swoje spojrzenie na to, czym jest dobry tatuaż i przekonać się, jak wielu utalentowanych artystów pracuje w naszym kraju. W Polsce największym cyklem konwencji jest Tattoo Konwent. Najbliższe edycje festiwalu odbędą się już 24 i 25 marca w Poznaniu, 26 i 27 maja we Wrocławiu, 28 i 29 lipca w Gdańsku oraz 15 i 16 września w Katowicach.

3. Dowiedz się więcej o wybranym artyście

fot. Błażej Michalczyk

Większość tatuatorów specjalizuje się w danym stylu, chociaż są i tacy, którzy czują się pewnie w wielu stylistykach. Wśród najpopularniejszych kierunków w sztuce tatuażu znaleźć można między innymi wzory realistyczne, oldschoolowe, newschoolowe, graficzne, watercolor czy dotwork. Wybierając artystę, warto nie tylko przejrzeć jego portfolio, ale także dowiedzieć się, jak długo zajmuje się tatuowaniem i sprawdzić, czy zdobył jakieś nagrody.

O prestiżu artysty świadczyć może dłuższy okres oczekiwania na wykonanie tatuażu, a czasem także nieco wyższa cena wzoru.

4. Skorzystaj ze specjalnej aplikacji

Odpowiedniego tatuażysty, podobnie jak samego wzoru, można szukać w internecie, przeglądając takie portale jak Facebook, Instagram czy Pinterest.

Do tej pory nie istniała żadna baza salonów czy motywów tatuaży. Na dniach pojawi się jednak nowa aplikacja mobilna INKthat, która pełnić będzie taką funkcję.

W weekend 24/25 marca na Poznań Tattoo Konwent odbędzie się jej premiera w wersji BETA. Dzięki aplikacji identyfikującej się z domeną INKthat.tattoo użytkownicy będą mogli wyszukać salony tatuażu z rynku lokalnego i ogólnopolskiego, ciekawych tatuatorów, inspiracje, wzory (sortowane stylami, tematyką czy miejscem na ciele) i wolne projekty poszczególnych artystów. INKthat pozwoli także na bezpośredni kontakt z interesującym użytkownika tatuażystą oraz ocenianie poszczególnych wzorów i artystów.

5. Jeśli nie możesz dogadać się z artystą, wybierz innego

fot. Maciej Sitarz

Chociaż na rynku lokalnym w poszczególnych miastach zwykle nie brakuje salonów tatuażu, szukając artysty idealnego, warto sprawdzić także ofertę ogólnopolską. W końcu tatuaż to decyzja na całe życie. Dobrego tatuatora można rozpoznać po tym, że nie posiłkuje się gotowcami. Sam projektuje wzór opisany przez klienta lub przygotowuje własne flashe, które tatuuje tylko raz.

Nie należy nalegać, jeśli tatuator odmawia wykonania danego wzoru. Jeśli nie poczuje koncepcji, tatuowany nie będzie zadowolony z efektu końcowego.

Czasem jednak odmowa może wynikać z innych powodów: na przykład niedopasowania wzoru do miejsca na ciele czy przeciwwskazań zdrowotnych klienta – warto wtedy wsłuchać się w porady specjalisty.

TattooKonwent to cykl festiwali tatuażu artystycznego, który kilka razy w roku odbywa się w różnych dużych miastach w Polsce. Za chwilę, bo już w ten weekend, odbędzie się 24. edycja w Poznaniu. Przed nami jeszcze 3 konwenty w tym roku: Wrocław, Gdańsk oraz Katowice.

Tegorocznym edycjom Tattoo Konwent i jego akcjom specjalnym będzie przyświecać hasło „Dołącz do rodziny”. Myśl przewodnia tegorocznych konwencji ma nie tylko służyć jako zaproszenie dla rodziców z dziećmi.

Podkreśla także charakter wydarzenia, które z eventu skierowanego do hermetycznej grupy odbiorców przeobraziło się w otwarty festiwal lifestyle’owy. Tattoo Konwent łączy wszystkich, których zachwyca sztuka tatuażu – niezależnie od tego, czy posiadają dużą ilość wzorów na ciele, czy dopiero szukają odpowiedniego artysty, który wykona pierwszy wzór.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie www.tattookonwent.pl i na Facebooku.

fot. główne: Janusz Miller

SURPRISE