Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 powodów, dla których twoja partnerka nie ma ochoty uprawiać z tobą seksu

Seksuolodzy podkreślają, że brak popędu seksualnego u kobiet to kwestia złożona i wielowymiarowa. Aby poprawić intymną relację z partnerką, warto zwrócić uwagę na przyczyny jej braku zainteresowania seksem. Wymieniamy te, które wskazali specjaliści.
.get_the_title().

Rutyna wieloletniego związku, zmęczenie trudami dnia codziennego, brak czasu – to tylko kilka powodów, dla których pomiędzy partnerami nie zawsze się układa. Mówi się, że seks to najlepszy wskaźnik jakości związku. Trudno więc się dziwić, że mężczyzna, którego partnerka od dłuższego czasu nie wykazuje zainteresowania zbliżeniem fizycznym, może zacząć wpadać w panikę. Seksuolodzy, na czele z Tammy Nelson, autorką książki 'Getting the Sex You Want’, podkreślają, że popęd seksualny kobiet jest o wiele bardziej złożony niż popęd seksualny mężczyzn. Bazując na ich wiedzy, piszemy o źródłach braku zainteresowania seksem ze strony płci żeńskiej. Można je potraktować jako wskazówki do rozwiązania problemów par dotyczących sfery intymnej.

1. Seks sprawia jej ból

Jeżeli stosunek płciowy jest dla kobiety niekomfortowy, a nawet bolesny, nic dziwnego, że nie ma na niego ochoty. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni doświadczają wahań hormonów. W przypadku płci pięknej oznacza to także szereg fizycznych dolegliwości, jak na przykład suchość waginy. To z kolei czyni seks bolesnym i nieprzyjemnym.

2. Brakuje jej kontaktu fizycznego w ciągu dnia

Dla kobiet seks to nie tylko sam akt, ale także gra wstępna, która toczyć się może na wiele godzin przed samym stosunkiem. Brak kontaktu fizycznego w ciągu dnia – w formie pocałunku na dzień dobry czy masażu szyi – odbiera kobiecie wiele przyjemności z późniejszego seksu. – Nie pozwól jej poczuć, że dotykasz ją tylko po to, aby zainicjować seks – podkreśla Nelson.

3. Jest wykończona fizycznie

Nie dzisiaj, jestem zmęczona – to wymówka, którą chyba najczęściej stosują partnerki, które nie mają ochoty na seks. Przez to, że stała się taka oklepana, wielu mężczyzn nie wierzy w to, że czasami może być prawdziwa. Kobiety potrzebują czasu dla siebie, aby powtórnie naładować baterie i zrelaksować się, co pozwala im czuć się seksowniej. Seksuolodzy zalecają pozostawienie partnerce wolnej przestrzeni i eksperymentowanie z intymnością po okresie odpoczynku.

4. Jest niezadowolona ze związku

Dla wielu kobiet popęd seksualny jest bezpośrednio połączony z jakością i stanem ich związku. Jeżeli są niezadowolone z życia z partnerem lub mężem, seks będzie ostatnią rzeczą, na jaką będą miały ochotę. Podstawą, jak przy każdym problemie w związku, jest otwarta komunikacja i szczerość.

5. Nie czuje się związana z partnerem emocjonalnie

To, że seks dla kobiet to o wiele więcej niż fizyczny akt, nie jest żadną tajemnicą. Kobieta zazwyczaj potrzebuje emocjonalnej więzi z partnerem, aby odczuwać wzmożony popęd seksualny, a następnie przyjemność z samego stosunku. Jeżeli partnerzy oddalają się od siebie, przestają dzielić się ze sobą swoimi uczuciami i przeżyciami, emocjonalna więź może zostać naruszona, a nawet zerwana.

Tekst: AO

SURPRISE