Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 seks-zwyczajów szczęśliwych par

Specjaliści podpowiadają, w czym tkwi sekret par, które mają udany seks. Wystarczy wprowadzić w życie kilka nawyków.
.get_the_title().

Nadmiar codziennych obowiązków sprawia, że seks staje się ostatnią rzeczą, na którą poświęcacie czas? Zdaniem seksuologów należy umieścić go wyżej na liście priorytetów, bo pewnego dnia może się okazać, że wasz związek jest fikcją. Specjaliści podpowiadają, w czym tkwi sekret par, które cieszą się satysfakcjonującym życiem seksualnym.

1.Potrafią swobodnie rozmawiać o seksie

Pary, które mają satysfakcjonujące życie seksualne, potrafią komunikować wprost swoje potrzeby.

Mówią otwarcie o tym, co sprawia im przyjemność i czego wolą unikać. Nie muszą się przy tym bać, że spotkają się z krytyką ze strony partnera.

Co więcej, wiedzą także, jak mówić o swoich fantazjach, czy przyjemnościach, których doświadczają podczas seksu (…). Zdają sobie również sprawę z faktu, że język, jakiego używamy w sypialni, jest inny od tego, który stosujemy w codziennej komunikacji. Jeśli więc jesteś w bezpiecznym związku, możesz wyrażać wprost swoje seksualne potrzeby, a nawet uprzedmiotowić partnera – mówi seksulog Ian Kerner.

2. Dużo się śmieją – w łóżku i poza nim

Okazuje się, że jednym z najlepszych afrodyzjaków jest śmiech. Seks nie zawsze musi być super namiętny i poważny. Co więcej, jeśli pary potrafią śmiać się podczas seksu, to znaczy, że ich relacja jest zdrowa i czują się ze sobą bezpiecznie. Ponadto śmiech uwalnia endorfiny i wprawia nas w stan dobrego samopoczucia. Redukuje także hormony stresu, dzięki czemu partnerzy mogą się odprężyć i otworzyć się na siebie – mówi seksuolożka Kimberly Resnick Andreson.

3. Są ciekawi tego, co kręci drugą osobę

Spełnianie swoich potrzeb seksualnych to, zdaniem specjalistów, jeden z ważnych czynników, który buduje głęboką więź. Właśnie dlatego, warto pytać i być ciekawym drugiej osoby. Kiedy partnerzy są szczerze zainteresowani tym, co podnieca drugą osobę i chcą ich tym obdarować (oczywiście, jeśli nie przekracza to ich osobistych granic), wówczas ich życie seksualne naprawdę się rozwija – dodaje seksuolożka Celeste Hirschman

4. Nie dążą do perfekcji

Seks nie musi być perfekcyjny. Co więcej, rzadko kiedy taki jest. Specjaliści radzą, by podchodzić do niego z większym dystansem. Podczas moich codziennych sesji terapeutycznych bardzo często widzę, że wiele par pragnie seksu, który przypominałby ten z filmów. W rzeczywistości seks bywa niezgrabny! Pary, które mają poczucie humoru są znacznie szczęśliwsze niż te, które zamartwiają się z powodu swoich niedoskonałości – mówi seksuolożka Vanessa Marin.

5. Uprawiają seks nie tylko w sypialni

Spełnione seksualnie pary lubią eksperymentować. Są otwarte na poszukiwanie nowych doznań, próbowanie nowych pozycji, a także miejsc, w których uprawiają seks. Domowa sypialnia nie jest dla nich jedynym miejscem, w jakim czują się swobodnie. Wiedzą, że seks poza domem – zwłaszcza w hotelach, bywa bardziej ekscytujący.

Potwierdzają to także naukowcy. Okazuje się bowiem, że pobyt w nowym miejscu sprawia, że stajemy się bardziej otwarci. Zwiększa także nasz poziom dopaminy kontrolującej doświadczanie przyjemności.

Do tego rodzaju eksperymentów zachęca m.in. SKYN w swojej nowej kampanii 'Places of Initmacy’, przypominając o tym, że to właśnie fizyczne miejsca, nierozerwalnie związane z naszymi wspomnieniami, są podstawą zaistnienia relacji, przede wszystkim tej zmysłowej. Marka zachęca młodych do poszukiwania swoich miejsc, dając do zrozumienia, że te można znaleźć wszędzie – nie tylko w hotelu, ale i na rozgrzanej do czerwoności podłodze, w sklepie po godzinach, czy na tylnym siedzeniu pierwszego samochodu.

Zatem: wiecie, co macie robić.

SURPRISE