Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

7 butelek wielokrotnego użytku, które pomogą ci ochronić środowisko, a są dostępne w Polsce!

Co godzinę na świecie sprzedaje się milion plastikowych butelek. Większość z nich prędzej czy później trafi do mórz i oceanów.
.get_the_title().

W 2050 roku w wodach mórz i oceanów dookoła świata będzie więcej plastikowych śmieci niż ryb. Butelki na napoje wykonane z plastiku należą do tej kategorii odpadów, które obciążają środowisko naturalne w dwojaki sposób – samemu procesowi produkcji, opartemu w głównej mierze na ropie, daleko do zrównoważonego, nie wspominając o niezwykle długim, trwającym nawet do tysiąca lat, okresie ich rozkładu.

Szacuje się, że aż 91 proc. plastikowych butelek nie zostaje poddanych procesowi recyklingu.

Niektóre lądują na wysypiskach śmieci, gdzie zanieczyszczają glebę; inne są palone w piecach i tym sposobem zanieczyszczają powietrze; pozostałe przedostają się do mórz i oceanów, zagrażając życiu wielu wodnych stworzeń, ale i szkodząc zdrowiu ludzi – mikroskopijne cząsteczki odpadów znaleziono w rybach i owocach morza, które tak chętnie spożywamy.

Źródło: Forbes

Światowa branża napojów rośnie w siłę, zwłaszcza firmy, specjalizujące się w produkcji wody pitnej. W 2017 roku po raz pierwszy w historii prześcignęły one te dostarczające na rynek napoje gazowane i słodzone, osiągając wartość szacowaną na niemal 200 mld dolarów. Woda pitna sprzedawana w plastikowych butelkach jest 300 razy droższa od wody z kranu. Wokół tej ostatniej narosło jednak wiele mitów (wiele z nich na szczęście coraz powszechniej obalanych), które powstrzymują część konsumentów przed przestawieniem się na jej spożywanie.

Źródło: 123rf.com

Zakup butelki na wodę wielokrotnego użytku to nie tylko inwestycja, która w niedługim czasie się spłaci, a do tego pozwoli sporo zaoszczędzić, ale także ukłon w stronę planety Ziemi i jej środowiska naturalnego. Wybraliśmy siedem modeli butelek, które są praktyczne, trwałe, wygodne w użytkowaniu i świetnie prezentują się jako modny dodatek – a do tego wszystkie są dostępne w Polsce!

1. Equa

Źródło: westsidestore.ch

Equa oferuje zarówno butelki szklane, jak i produkowane z wysokiej jakości tworzywa Eastman Tritan, pozbawionego szkodliwego dla zdrowia Bisfenolu. Dostępne są w różnych rozmiarach o zróżnicowanych pojemnościach i w wielu wersjach kolorystycznych. Elegancki design butelek szklanych od Equa sprawia, że z praktycznego przedmiotu codziennego użytku stają się modnym dodatkiem.

Dostępne na https://myequa.pl/
Cena: od 41 do 88 złotych

2. Dafi

Źródło: Moaa

Dafi to polska marka szczycąca się tym, że wszystkie jej produkty powstają w Polsce. Jednym z hitów w ofercie Dafi są butelki filtrujące – filtrują wodę z kranu, czyniąc ją w 100 proc. zdatną do picia i bezpieczną. Jeden filtr zastępuje aż 300 półlitrowych butelek plastikowych.

Dostępne na: https://sklep.dafi.pl/ oraz w wybranych supermarketach i punktach detalicznych (lista znajduje się na stronie internetowej Dafi)
Cena: 35 złotych

3. MojaButelka.pl

Źródło: Moja Butelka

W sklepie internetowym MojaButelka.pl znajdują się butelki wielokrotnego użytku od renomowanych producentów z całego świata. Poza butelkami szklanymi w ofercie znaleźć też można butelki wolne od BPA oraz butelki stalowe. Bogaty asortyment oznacza też zróżnicowane ceny oraz design modeli i gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dostępne na: https://www.mojabutelka.pl/sklep/
Cena: od 44 do 160 złotych

4. Memo Bottle

Źródło: slou.pl

Memo Bottle to spełnienie marzeń minimalistów poszukujących funkcjonalnych rozwiązań. Kształtem zupełnie nie przypomina butelki, ale raczej aktówkę. Występuje w formatach nawiązujących do wielkości papieru, z największym A5 o pojemności 750 ml. Wykonana została z tritanu, materiału przypominającego szkło, który jest jednak elastyczny i nietłukący się. Do Memo Bottle dokupić można stylowe skórzane akcesoria, które nadają jej miano modnego gadżetu.

Dostępne na: https://www.slou.pl/
Cena: 116 złotych

5. Camelbak

Źródło: Asport.pl

Butelki wielokrotnego użytku od Camelbak to najwyższa jakość wykonania połączona z minimalistycznym designem. Ich producenci przekonują, że korzystanie przez 30 dni z butelki Camelbak o pojemności 750 ml pozwoli nie tylko zredukować zużycie plastikowych odpowiedników o 18 sztuk, ale także zaoszczędzić około 95 złotych!

Dostępne na: https://sportmix.pl/camelbak/butelki/
Cena: od 69 do 115 złotych

6. Pama

Źródło: Turystyka24h.pl

Firma Pama wypuściła na rynek Antybutelkę – zwijane opakowanie na wodę wielokrotnego użytku, które wykonano z polietylenu, materiału ulegającego procesowi recyklingu. Jest praktyczną alternatywą dla tych, którym butelki szklane, stalowe czy bidony wydają się nieporęczne i niewygodne w przenoszeniu.

Dostępna na: https://favi.pl/produkty/p/antybutelka-zwijana-butelka-wielokrotnego-uzytku-na-zimne-i
Cena: 22 złote

7. Brita

Źródło: Dobrze mieszkaj

Produkt od marki Brita to gwarancja niemieckiej efektywności i jakości wykonania. Producent obiecuje, że używając butelki wielokrotnego użytku Brita, litr wody pitnej kosztować cię będzie jedynie 13 groszy. Butelka jest w stanie przefiltrować 150 litrów wody i działa do 4 tygodni.

Dostępne na: https://www.al.to/szukaj?q=brita
Cena: 45 złotych

SURPRISE