7-letni YouTuber zarobił w rok 17,3 mln funtów

Recenzje zabawek i inne filmiki skierowane do rówieśników okazały się dla Ryana prawdziwą żyłą złota.
.get_the_title().

Zastanawialiście się kiedyś, kto jest najlepiej zarabiającym YouTuberem na świecie? Forbes opublikował właśnie listę rekordzistów pod względem przychodów brutto za okres od 1 czerwca 2017 do 1 czerwca 2018 roku. Zwycięzcą okazał się… pochodzący z USA 7-latek Ryan (Ryan ToysReview).

Jego recenzje zabawek, a także inne filmiki skierowane do rówieśników, pozwoliły mu przez zaledwie 12 miesięcy wygenerować zysk w wysokości 17,3 mln funtów!

W pokonanym polu pozostawił drugiego na liście Jake’a Paula (16,8 mln funtów), grupę Dude Perfect (15,7 mln), a także najsłynniejszego gracza w „Minecrafta”, czyli Daniela Middletona (14,5 mln). Czołową piątkę zamyka kolorowy ptak YouTube’a – Jeffree Star (14,1 mln). Oto reprezentatywne filmiki dla całej czołówki:

Ryan prowadzi swój (założony przez aktywnie uczestniczących w nagraniach rodziców) kanał od 2015 roku i przez ten czas udało mu się zgromadzić 17 mln followersów, a także zawrotną liczbę niemal 26 miliardów łącznych wyświetleń filmików.

W oparciu o dane Forbesa zdecydowana większość pieniędzy – aż 96 proc. – zdobywanych przez kanał Ryana pochodzi z reklam wyświetlanych przed startem właściwego video. Są to materiały szczególnie wartościowe w sytuacji, gdy posiada się dużą liczbę obserwatorów. Pozostała kwota pochodzi z postów sponsorowanych.

Ze względu na wiek chłopca, 15 proc. jego zarobków trafia na specjalne konto bankowe, z którego będzie mógł wybrać oszczędności, gdy osiągnie pełnoletniość.

Tekst: WM

SURPRISE