Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

85-letni biegacz pobił rekord świata w swojej kategorii wiekowej

A czy wy jesteście w stanie przebiec większą liczbę kilometrów niż wynosi wasz wiek?
.get_the_title().

Cały świat biegów żył od 16 września nowym rekordem świata w maratonie (2:01:40) ustanowionym przez fenomenalnego Kenijczyka Eliuda Kipchoge. Co jednak powiecie na to? 85-letni Geoff Oliver pobił rekord świata dla swojej grupy wiekowej w wytrzymałościowej rywalizacji na największy dystans pokonany w ciągu 24 godzin.

W trakcie eventu Toothing 24 odbywającego się w południowym Londynie udało mu się pokonać aż… 124 kilometry!

Co najlepsze, w strugach deszczu na tartanie Oliver prezentował się, jakby był w trakcie krótkiej przechadzki, a nie morderczego maratonu:

Doświadczony (tu słowo to pasuje idealnie) biegacz wsławił się już w przeszłości ustanowieniem wielu innych najlepszych wyników na świecie, jak choćby pobicie dwóch globalnych rekordów oraz czterech krajowych w trakcie 24-godzinnego Self-Transcendence Race w 2009 roku. Warto dodać, że swój pierwszy rekord ustanowił w wieku 65 lat, zaś wyczynowe bieganie rozpoczął po 50-tce.

Jaka doktryna przyświeca godnemu podziwu zawodnikowi?

Większość nowych biegaczy preferuje dystansy poniżej 10 mil [ok. 16 km – przyp red.], co jest powodem do wstydu, gdyż tylko biegi długodystansowe stanowią perfekcyjny miks umożliwiający pełną fizyczną i psychologiczną kontrolę nad samym sobą. – mówi Oliver.

Oliver z pewnością świetnie porozumiałby się z tą 90-latką, która swoje imponujące urodziny postanowiła uczcić… skokiem ze spadochronem:

Tekst: WM

SURPRISE