Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

9 roślin idealnych do sypialni, które pomogą ci zasnąć

Okazuje się, że rośliny nie tylko oczyszczają powietrze, ale i poprawiają jakość snu.
.get_the_title().

Na problemy ze snem są różne metody. Warto pamiętać o tym, że niektóre rośliny mają właściwości ułatwiające zasypianie oraz poprawiające jakość snu. Nie musisz ich spożywać – wystarczy, że postawisz je w sypialni. Oto gatunki, dzięki którym będziesz czuć się rano rześko.

1. Jaśmin

Badania wykazały, że olejki eteryczne zawarte w płatkach kwiatów jaśminu nie tylko tłumią lęk, ale też poprawiają jakość snu.

2. Wężownica (“język teściowej”)

Podczas gdy inne rośliny robią to tylko w dzień, wężownica produkuje tlen także w nocy. Lista pozytywnych aspektów zwiększonej podaży tlenu podczas snu jest długa.

3. Aglaonema

Trudna nazwa popularnej w Polsce kwitnącej rośliny o szmaragdowozielonych liściach w białe plamy. Jest jedną z najlepszych roślin do filtrowania powietrza. Lubi cień, więc będzie się świetnie czuła nawet w wyjątkowo ciemnych sypialniach.

4. Aloes

Aloes, podobnie jak wężownica, emituje tlen w nocy. Dodatkowym bonusem są jego lecznicze i pielęgnacyjne właściwości.

5. Zielistka

Według NASA ta popularna roślina o podłużnych liściach usuwa z powietrza nie tylko zapachy i opary, ale również około 90 proc. formaldehydu (powszechnie występującego w klejach domowych i fugach).

6. Bluszcz

Według badań American College of Allergy, Asthma, and Immunology, ta urokliwa roślina pnąca usuwa z powietrza pleśń.

7. Fikus

Usuwa formaldehyd, uwielbia zacienione miejsca, a co najważniejsze jest… modny.

8. Palma bambusowa

Usuwa z powietrza benzen, formaldehyd, trichloroetylen, ksylen i toluen, czyli toksyny zawarte w klejach, farbach czy środkach czyszczących.

9. Epipremnum złociste

Szczególnie polecana osobom, które wykończą nawet kaktusa. Mało wymaga, a świetnie oczyszcza powietrze. Potwierdzone przez NASA.

Tekst: Aleksandra van den Born
Źródło: brit.co

SURPRISE