Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Adrenalina online – dzięki GeForce NOW zagrasz na każdym urządzeniu

Jeśli kiedykolwiek grałeś w grę komputerową dłużej niż 15 minut, to powinieneś doczytać ten artykuł do końca, bo może się okazać, że omija cię możliwość podkręcenia życiowych emocji – i to bez stresu i dużych wydatków.
.get_the_title().

Ile razy słyszałeś o premierze kolejnej gry i epickich wrażeniach, jakie daje i jednocześnie pomyślałeś 'no zagrałbym, ale przecież nie na tym złomie, który mam w domu’? To problem, który dotyczy wielu z nas, ale na szczęście świat nie stoi w miejscu, ludzie latają w kosmos, więc i branża gier ma zanadrzu kilka nowinek, o których być może jeszcze nie wiesz. Jeśli kiedykolwiek grałeś w grę komputerową dłużej niż 15 minut, to powinieneś doczytać ten artykuł do końca, bo może się okazać, że omija cię możliwość podkręcenia życiowych emocji – i to bez stresu i dużych wydatków.

GeForce NOW: co to jest i o co chodzi?

GeForce NOW firmy NVIDIA to platforma online, która działa na zasadzie streamingu. Podobna jest do Netfliksa, YouTube czy Spotify, z tą różnicą, że zamiast do filmów i muzyki otrzymujemy dostęp do niezwykle mocnego komputera do gier. Pomyśl o tym jak o Netfliksie, ale zamiast dostępu do filmów masz dostęp do najnowszych gier.

Jest to możliwość grania w najnowsze produkcje bez konieczności inwestowania wielu tysięcy złotych w sprzęt komputerowy z górnej półki.

Gry nie są uruchamiane bezpośrednio na naszym urządzeniu, ale na zdalnych serwerach. Tym samym eliminowana jest konieczność posiadania wydajnego komputera lub laptopa, ponieważ jego moce obliczeniowe nie są tu wykorzystywane. Nie jesteś ograniczony posiadanym sprzętem oraz wiecznie rosnącymi wymaganiami systemowymi. Grasz w co chcesz, kiedy chcesz i na czym chcesz. Na smartfonie, tablecie, laptopie, komputerze, a nawet przystawce Android TV do telewizora. Mamy tu na myśli naprawdę wszystko od liczydła w górę: tanie PC i laptopy, MacBooki (również z procesorem M1) i Chromebooki. Co istotne, w przypadku pecetów i Maców nie trzeba nawet instalować dedykowanej aplikacji (choć NVIDIA poleca to zrobić) – przeglądarka Google Chrome wystarczy.

Zaletą jest też to, że nie trzeba pamiętać, by zwolnić odpowiednio dużą przestrzeń na dysku (gier w chmurze nie trzeba instalować) oraz tracić czasu na aktualizacje (gry na platformie aktualizowane są automatycznie). Po prostu włączasz i grasz.

W co gramy? W co chcesz

Na platformie znajdziemy zarówno najnowsze hity AAA, np. Cyberpunk 2077 i Assassin’s Creed: Valhalla, kultowe klasyki pokroju Half-Life 2 oraz niezależne perełki, takie jak Dead Cells czy Among Us. Sama usługa jest natomiast w pełni kompatybilna z najpopularniejszymi na rynku platformami cyfrowej dystrybucji: Steam, Epic Games Store, Ubisoft Connect czy GOG. W przeciwieństwie do większości podobnych serwisów GeForce NOW nie sprzedaje gier ani nie zapewnia dostępu do wyselekcjonowanej biblioteki tytułów. Żeby grać w gry, które już masz lub które kupisz za pośrednictwem tych cyfrowych witryn sklepowych, wystarczy podpiąć odpowiednie konto.

Dostępna jest ogromna biblioteka tytułów, a co tydzień do usługi dodawane są kolejne (w tej chwili już ponad 800) – w tym wiele darmowych jak np. Fortnite czy League of Legends.

GeForce NOW oferuje całkowicie darmową wersję lub płatny abonament dla priorytetowego dostępu z dodatkowymi korzyściami (ray tracing, dłuższe sesje). Co ważne, masz wsparcie dla wielu gier już od dnia rynkowej premiery.

GeForce NOW – wszędzie tam, gdzie Ty

GeForce NOW to też prosty sposób, by ulubionymi grami cieszyć się z dala od domu. Aplikację uruchomimy w końcu nie tylko na sprzęcie stacjonarnym, ale także na laptopie, a nawet smartfonie lub tablecie. Wystarczy wrzucić do torby pada, a nawet tablet i mamy dostęp do gier będących poza zasięgiem jakiejkolwiek przenośnej konsoli.

Kończymy rozgrywkę w domu, a w teorii możemy kontynuować ją w metrze, na ekranie smartfona czy w kolejce do lekarza.

Fakt, do pełni szczęścia potrzebne nam będzie jeszcze przyzwoite połączenie z internetem, ale nie powinien to być duży problem.

Czego potrzebujesz? Niewiele

GeForce NOW zapewnia odpowiedni sprzęt do grania (w chmurze obliczeniowej), najnowsze tytuły od dnia premiery i możliwość grania z włączonym ray tracingiem (w przypadku płatnego abonamentu).

My musimy zapewnić jedno: odpowiednio szybkie i stabilne łącze.

Prędkości podawane przez dostawców internetu albo wyniki ze strony typu speedtest są jedynie teoretyczne. Łączą się z najszybszymi serwerami oraz nie sprawdzają np. utraty danych, a jedynie prędkość przesyłu. Dlatego jakość łącza warto sprawdzić wbudowanym w aplikację GeForce NOW narzędziem, które powie, czy 'nasz internet’ nadaje się do grania w chmurze.

Analizujący ofertę GeForce NOW z pewnością zauważą, że maksymalną dostępną rozdzielczością jest w tym momencie Full HD. Tymczasem w praktyce okazuje się, że gry strumieniowane z GeForce NOW w Full HD na ogół wyglądają zauważalnie lepiej niż u konkurencji korzystającej z 4K. Dlaczego tak się dzieje? By wyświetlić 4K w sposób satysfakcjonujący dla użytkownika, potrzeba naprawdę dobrego łącza na całej długości między serwerem a klientem. Full HD wydaje się tutaj złotym środkiem i optymalnym rozwiązaniem

Dlaczego warto?

– mobilność: grasz tam, gdzie jesteś
– dostępność i niskie koszty: nie musisz inwestować w sprzęt
– dostęp do setek najnowszych tytułów
– gry zawsze zostają z Tobą i możesz korzystać z nich na dowolnym pececie
– wersja darmowa lub abonament miesięczny, możesz zrezygnować kiedy chcesz

SURPRISE