Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Agencja NeoMam sprawdziła, jak wyglądałyby pokoje ze słynnych obrazów w rzeczywistości

Co byście powiedzieli na home office w takich pokojach?
.get_the_title().

Vincent van Gogh, Roy Lichtenstein, Grant Wood, Wassily Kandinsky, Konstantin Korovin i Eduard Hau to wybitni malarze, którzy tworzyli w różnych stylach i epokach. Każdy z nich namalował przynajmniej jeden obraz, którego tematem było wnętrze domu. Wielu na pewno uzna, że dużo ciekawsze są portrety lub pejzaże. Designerzy z brytyjskiej agencji kreatywnej NaoMam udowadniają jednak, że te dzieła mogą być fascynującą podróżą do przeszłości, która pokazuje odbiorcy, jak wyglądało ówczesne życie.

Całe spektrum wnętrzarskich smaczków zostało przedstawione za pomocą wyrenderowanych wizualizacji tych obrazów.

„Obrazy, na których zostały uwiecznione te dawne wnętrza to niezwykła hybryda kunsztu danego artysty i dokumentalnego zapisu przeszłości. Dlatego zaczęliśmy się zastanawiać, jak wyglądałyby te wnętrza w rzeczywistości” – komentuje projekt agencja NeoMam.

Twórcom renderów zależało na tym, żeby pokazać jak najwięcej szczegółów i w jak najbardziej realistyczny sposób odtworzyć kolorystykę uwiecznionych na obrazach wnętrz. Takie było życzenie HomeAdvisor – portalu, na zlecenie którego powstał ten projekt. HomeAdvisor to platforma online, która zrzesza specjalistów zajmujących się aranżacją i wykończeniem wnętrz. Na stronie internetowej można znaleźć wiele pomysłów wnętrzarskich przygotowanych dla korzystających z platformy klientów.

Wizualizacje znanych obrazów zostały stworzone po to, by zainspirować zamawiających usługi i wykonawców, pokazując, że jeśli ma się taką fantazję, można stworzyć piękne wnętrze, które wygląda jak wyjęte z obrazów słynnych malarzy.

„Dla każdego projektanta wnętrz o artystycznej duszy te obrazy to prezent od losu: możliwość przyjrzenia się zapomnianym meblom i kombinacjom kolorystycznym oczami prawdziwych geniuszy. Wiele innych osób mogłaby mieć jednak problem z tak realistycznym wyobrażeniem sobie tych wnętrz, dlatego powstał ten projekt” – czytamy na stronie HomeAdvisor. Które wnętrze najbardziej przemawia do waszego wnętrza?

Źródło zdjęć: HomeAdvisor.com
Test: KD

SURPRISE