Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Aktorka pozywa Warszawę. „Nie chcę być truta! Mam dość!”

Nie chcę być truta! Mam dość! – pisze aktorka i rozpoczyna kampanię antysmogową, która ma zmusić władze miasta do działania.
.get_the_title().

Katarzyna Ankudowicz, aktorka, która zadebiutowała rolą w „Dniu świra”, poinformowała o złożeniu pozwu przeciwko Warszawie i Skarbowi Państwa. O co poszło? Pozywam państwo i miasto o odszkodowanie za brak dostępu do czystego powietrza (…) Nie chcę być truta! Mam dość! Działam; chcę zmiany; pozywam smog; chcę czystego powietrza; biegać; spacerować; wietrzyć; żyć – napisała na swoim fanpejdżu. Informację o pozwie potwierdziła również kancelaria, która reprezentować będzie aktorkę.

Pozew, który aktorka złożyła 26 marca 2018 roku ma być początkiem kampanii antysmogowej, która nakłoni władze miasta do działań mających na celu poprawę jakości powietrza. Do Ankudowicz dołączył już związany z ruchem frankowiczów Tomasz Sadlik, który podobnie jak aktora żąda od miasta 10 tys zł. W przypadku wygranej pieniądze przeznaczone zostaną na fundację onkologiczną. Więcej informacji na temat akcji oraz tego, jak można do niej dołączyć znajdziecie na fanpejdzu aktorki oraz reprezentującej ją kancelarii.

Tekst: AC
Źródło: OKO.Press
Zdjęcie główne: AKPA i Newsweek

SURPRISE