Amazon lobbuje za ogólnokrajową legalizacją marihuany

Amerykańska korporacja chce, by marihuana była legalna na terenie całych Stanów Zjednoczonych. To zwiększy pulę dostępnych pracowników.
.get_the_title().

Chodzi o przeszkodę w zatrudnieniu nowych pracowników, jaką są testy na obecność narkotyków, które, jak stwierdziła firma, nieproporcjonalnie dotykają osoby czarnoskóre i Latynosów. Dlatego Amazon lobbuje w Waszyngtonie w celu uzyskania ponadpartyjnego poparcia dla legalizacji marihuany.

Gigant technologiczny opowiedział się za wysiłkami legalizacyjnymi w zeszłym roku i od tego czasu lobbował za innymi propozycjami Demokratów, które usunęłyby marihuanę z rządowej listy substancji kontrolowanych. Obejmuje to poparcie dwóch projektów ustaw kierowanych oddzielnie przez przywódcę większości w Senacie Chucka Schumera i przez deputowanego Jerry’ego Nadlera. Jak wynika z dokumentów ujawnionych przez 'Washington Post’ (które należy do Jeffa Bezosa), Amazon nakłonił również swoich wewnętrznych lobbystów do pracy nad obydwoma ustawami w drugiej połowie zeszłego roku.

Ostatnio poparł projekt ustawy Republikanki Nancy Mace, znoszący federalny zakaz marihuany i w ten sposób rozpoczął niespodziewaną kampanię, która, jeśli się powiedzie, może ułatwić gigantowi e-commerce zwiększenie liczby pracowników.

To godne uwagi, ponieważ wskazuje na możliwość ponadpartyjnego porozumienia. Mace twierdzi, że legalizacja marihuany jest rozwiązaniem probiznesowym. Jednak, mimo sprzymierzeńców po stronie republikańskiej, większość członków tej partii jest zdecydowanie przeciwko.

To nie jest kwestia, w którą Amazon normalnie by się angażował – powiedział Brian Huseman, wiceprezes ds. polityki publicznej Amazona. – Nie ma planów sprzedaży marihuany i nie dlatego to robimy. Nie dlatego bierzemy udział w tej debacie. Zdaliśmy sobie sprawę, że jest to [testy na obecność narkotyków] przeszkodą w naszej zdolności do zatrudniania pracowników.

Sceptyczna jest jednak Demokratka, senator Elizabeth Warren. – Jestem głęboko sceptycznie nastawiona, że lobbing Amazona jest czymś więcej niż samolubnym posunięciem mającym na celu zmonopolizowanie jeszcze jednego rynku, potencjalnie blokującego czarnych i latynoskich przedsiębiorców od rozwijającego się przemysłu – powiedziała Warren.

Zdjęcie główne: Lindsey Wasson
Tekst: MK

SURPRISE