Aplikacja randkowa Veggly łączy w pary wegan i wegetarian na całym świecie

Dla niektórych z nas bardzo ważne jest, aby osoba, z którą randkujemy, podzielała naszą wizję świata. Wówczas w spokoju można dzielić się posiłkami i miło spędzać czas, wiedząc, że oboje zgadzamy się co do ważnych dla nas wartości, takich jak dobro zwierząt i planety.
.get_the_title().

Aplikacja Veggly powstała w 2017 roku z myślą o wszystkich weganach i wegetarianach poszukujących miłości. Jest wzorowana na Tinderze i ma podobne funkcje, takie jak możliwość przesuwania palcem w prawo, jeśli podoba nam się potencjalny macz i przesuwania w lewo, jeśli nie.

Obecnie Veggly może pochwalić się ponad 200 tys. członków aż w 181 krajach, co stanowi ośmiokrotny wzrost w porównaniu z 25 tys. użytkowników w 2019 roku.

Stworzona specjalnie z myślą o weganach i wegetarianach aplikacja osiągnęła również 500 tys. dopasowań par, czyli tzw. „maczy”. Założyciel Veggly, Alex Felipelli spodziewa się osiągnąć milion na początku 2021 roku.

źródło: unsplash

Jesteśmy w stu procentach oddani pomaganiu tej społeczności w jak największym stopniu i dołożymy wszelkich starań, aby każdy roślinożerca w naszej aplikacji znalazł miłość – powiedział Felipelli. – Będziemy nadal inwestować w platformę i co tydzień wprowadzać ulepszenia. Zawsze jesteśmy otwarci na opinie naszych użytkowników, więc dajcie nam znać, co byście ulepszyli i jakie są wasze doświadczenia.

źródło: unsplash

Do tej pory Veggly zostało przetłumaczone na hiszpański, niemiecki, portugalski, francuski, włoski, duński i polski, a wkrótce ma pojawić się jeszcze więcej języków.

Niestety media społecznościowe Veggly często zasypują homofobiczne komentarze.

Jesteśmy bardzo rozczarowani, widząc homofobiczne komentarze krytykujące pary tej samej płci – mówi Felipelli. – Bardzo mocno potępiamy homofobię. Chcemy, aby nasi użytkownicy byli akceptowani tacy, jacy są. Naszym ostatecznym celem w Veggly pomaganie weganom i wegetarianom w znalezieniu miłości i nowych związków. Nie ma znaczenia, jaka jest twoja tożsamość płciowa czy orientacja seksualna. Miłość jest miłością. Wierzymy, że większość wegan i wegetarian wspiera społeczność LGBTQIA+.

Tekst: Marta Mankiewicz

SURPRISE