Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Arabia Saudyjska zorganizuje Zimowe Igrzyska Azjatyckie w mieście, które jeszcze nie istnieje!

Arabia Saudyjska wygrała przetarg na organizację Zimowych Igrzysk Azjatyckich w 2029 roku. Wydarzenie będzie miało miejsce w futurystycznym mieściem NEOM, pomysłu księcia Mohammeda Bin Salmana, którego budowa niedawno się rozpoczęła.
.get_the_title().

NEOM to futurystyczne miasto zaprojektowane przez księcia Mohammeda Bin Salmana, którego wartość ma osiągnąć 500 miliardów dolarów.  Miasto ma zostać wybudowane na pustyni w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej, a w jego skład wchodzić będzie lotnisko, centrum przemysłowe, pola upraw genetycznie modyfikowanych roślin, ośrodek narciarski TROJENA oraz część mieszkalno-usługowa.

Na stronie internetowej projektu NEOM można odnaleźć informacje, że miasto „zapowiada świetlisty świt, obiecującą przyszłość i bogate życie na ziemi zbudowanej przez człowieka dla dobra całej ludzkości”.

Niestety, miasto, które w 2029 roku ma zorganizować Zimowe Igrzyska Azjatyckie, nie jest w pełni ukończone. Budowa jest w znaczącym stopniu opóźniona. Raporty wykazały, że zaczęto wznosić jedynie kilka budynków, a niektóre części planu NEOM wydają się niemożliwe do zrealizowania.

Dodatkowym problemem jest również środowisko pustynne. Region, w którym budowany jest NEOM, latem osiąga temperatury około 38C i nie ma dostępu do świeżej wody. Według planów rządu saudyjskiego, dzięki wprowadzeniu procesu odsalania wody i zamontowaniu klimatyzacji, w przyszłości w mieście zamieszkają miliony ludzi.

@viceworldnews Saudi Arabia is planning to build a $500 billion city in the middle of the #desert for roughly 9 Million people to live. Sounds too good to be true? #saudiarabia #city #futuristic ♬ original sound – VICE World News

Czy faktycznie wizja księcia Mohammeda Bin Salmana o futurystycznym mieście zostanie urzeczywistniona i w NEOM uda się zorganizować sportowe wydarzenie?

SURPRISE