Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Będą nowe emoji, m.in. ciężarny mężczyzna i uścisk dłoni o różnych odcieniach skóry

Konsorcjum Unikod ma na celu poszerzenie opcji emoji o pozycje bardziej inkluzywne oraz neutralne płciowo.
.get_the_title().

Nowy zestaw emoji, zaprezentowany przez Emojipedię w Światowy Dzień Emoji, nie jest jeszcze oficjalną wersją, która zostanie wprowadzona do użytku. Grafiki mogą ulec zmianie, zanim zostaną zatwierdzone we wrześniu tego roku. Proces zatwierdzania emoji, które prowadzi konsorcjum Unikod, polega na wysłuchaniu komentarzy i dyskusji, a także głosowaniu na najbardziej wyczekiwane pozycje. Później wypuszczenie emoji do używania w urządzeniach elektronicznych zależy od konkretnych producentów, którzy zapewne będą jeszcze wprowadzać swoje zmiany, aby estetycznie ujednolić nowy zestaw z resztą.

Tym, co być może najbardziej przyciąga uwagę na tej liście, jest szereg ciężarnych mężczyzn o różnych kolorach skóry, czyli dodanie opcji transpłciowych oraz niebinarnych ciąż.

Ponadto zobaczyć można też neutralną płciowo osobę w koronie. To oznacza, że jeśli te emoji zostaną oficjalnie dodane do użytku, niemal każde z nich będzie miało opcje męską, żeńską oraz neutralną płciowo.

Kolejną dużą zmianą będą uściski dłoni o różnych odcieniach skóry, np. pomiędzy osobą biało- i czarnoskórą. Ponadto zobaczymy dłonie ułożone w kształt serca, buzię zerkającą pomiędzy palcami, salutowanie czy pustą baterię i zjeżdżalnię.

Zdjęcie główne: Emojipedia
Tekst: Miron Kądziela

SURPRISE