Bezmyślnik nr 31, czyli absurdy konsumpcyjnego świata. Zobacz, czego nie potrzebujesz, żeby żyć szczęśliwie

W książce „Book of Humorous Quotations” C. Robertsona znalazł się cytat z Sary, księżnej Yorku: „I don’t know where the money went – it just went. I don’t even like shopping”. I byłoby to śmieszne, gdyby to nie była w tak wielu przypadkach prawda.
.get_the_title().

1. Kokainowe podkładki pod szklanki

ProspectNY.com

Kluby póki co się nie otwierają. Jeśli więc komuś brakuje tego wyjątkowego klimatu toalet czy stolików z sali dla VIP-ów, to takie podkładki pod napoje zrobią robotę.

Wyglądają jak ścieżka kokainy usypana na lusterku.

ProspectNY.com

To tak naprawdę gadżet z gatunku tych, które wręcza się na 18-stkę z paczką kondomów.

Czyli #beka #ostro #thuglife.

Nie czepiamy się – każdy z nas pewnie dawał lub dostawał tego typu prezenty. Uznajmy więc, że podkładek nie warto kupować, bo są niepraktyczne – na lusterku będzie widać każdy ślad po kubku z melisą.

Koszt podkładek to ok. 400 złotych.

2. Pasek-sznurek Louis Vuitton

LouisVuitton.com

Louis Vuitton pojawia się w naszych bezmyślnikach dość regularnie. I nic dziwnego – często ma piękne, ale absurdalnie drogie rzeczy.

Ma też absurdalne rzeczy, które są również absurdalnie drogie.

To właśnie one niezmiennie zasługują na miejsce w tym zestawieniu.

LouisVuitton.com

Co ciekawe, pasek, który znalazł się w kolekcji wiosna-lato 2020, został zaprojektowany przez Virgila Abloha. Także za tym produktem stoją same znane nazwiska.

I to najwyraźniej właśnie za nie płacimy 2600 złotych.

3. Śmiertelna paletka cieni do oczu od Jeffree Star

JeffreeStarCosmetics.com

Pozostajemy w tematach luksusowych, prezentując produkt do makijażu od Jeffree Star. To kontrowersyjna postać, ale też mająca smykałkę do makijażowego biznesu. Tym razem coś jednak poszło nie tak.

Paletka cieni z kolekcji Cremated Collection, która debiutowała na rynku niecałe 2 tygodnie temu, wzbudziła ogromne kontrowersje.

JeffreeStarCosmetics.com

Ludzie uznali, że Jeffree i jej dział PR mocno wtopili, wypuszczając w środku pandemii paletę cieni, w której znajdują się takie kolory jak „mumifikacja”, „gotowa do trumny”, „kremacja” czy „certyfikat zgonu”.

Jeffree wyjaśnił, że prace nad paletą zaczęły się już dawno temu, a przełożenie jej premiery mogłoby wpłynąć na jakość kolekcji, a nawet sprawić, że by się przeterminowała. Pomijając jednak niefortunny timing, społeczność internetowa zwróciła uwagę na jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze – gro osób uznało, że kolory są okropne. A po drugie – zauważono, że są bardzo do siebie podobne, więc paleta mogłaby się składać z mniejszej ich ilości i być tańsza. Podsumowując: trudno znaleźć racjonalny powód zakupu.

Koszt palety to ok. 220 złotych.

4. Torba w kształcie maseczki

Arlie Percetakan Kain

Powracając jednak z tematów glamour do naszej covidowej rzeczywistości, natykamy się na torbę w kształcie maseczki. To gadżet, który jeszcze kilka tygodni temu mógł bawić, ale obecnie – po kilku tygodniach noszenia maseczek – chyba wszyscy mamy serdecznie dość tego akcesorium.

Arlie Percetakan Kain

A tym, którzy myślą, że przechytrzą system, nosząc właśnie taką maseczkę, przypominamy, że chodzi o zakrywanie nosa i ust, a nie obszaru ciała pod pachą.

5. Maseczka z nadrukiem naszej podobizny

Obscure-a-tees.com

Przyznajemy – w pierwszej chwili pomysł może wydawać się genialny, a my w takich maskach – bardziej ludzcy.

Dodatkowo po tylu tygodniach izolacji cudnie byłoby zobaczyć na mieście znajome twarze – a nie tylko oczy i czubek głowy.

Obscure-a-tees.com

Tylko łatwo tutaj uzyskać dość creepy efekt. Wystarczy, że maska się trochę przesunie i już możemy wyglądać tak, że będziemy przyciągać zaniepokojone spojrzenia. Poza tym każdy nasz interlokutor może mieć problem z tym, że ma do czynienia tak jakby z brzuchomówcą. Takie rzeczy są fajne na występach komików, ale w spożywczaku i na poczcie lepiej sobie darować. Przecież i tak wszyscy jesteśmy wystarczająco zestresowani.

Koszt maseczki to ok. 80 złotych.

Źródło zdjęć: ProspectNY.com; Arlie Percetakan Kain; Obscure-a-tees.com
Tekst: KD

SURPRISE