Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Beżowe flagi w związku – co to takiego?

Nie są ani dobre, ani złe. Po prostu są.
.get_the_title().

Czerwone flagi w związku to całkiem nieźle znany temat. Sygnałów alarmowych, które wskazują na to, że związek jest toksyczny, jest niemało i z pewnością o nich słyszeliście. Ale czy znacie beżowe flagi?

Zdaniem społeczności TikToka to takie informacje na temat naszej drugiej połówki, które nie są ani wstrząsające, ani alarmujące, ani przełomowe.

Nie są powodem do niepokoju, sprawiają za to, że na chwilę zatrzymujemy się, myśląc coś w stylu 'hmmmm… okej’.

Zjawisko beżowych flag po raz pierwszy pojawiło się w australijskiej części TikToka i określało znaki wskazujące na to, że ktoś jest po prostu nudny. Czyli na przykład w aplikacjach randkowych wśród swoich zainteresowań wymienia 'przygodę’ czy nawet 'kawę’. Jednak w ostatnich miesiącach beżowa flaga zmieniła swoje znaczenie.

@averybrynn1

NOW

♬ Summer Background Jazz – Jazz Background Vibes

@lexil012 cash is not money #beigeflag ♬ original sound – Lex

Dokładna definicja dalej jest trudna do ustalenia, ale teraz niewątpliwie nie chodzi już o nudne rzeczy. A jakie? Częściej zwykłe, choć i to nie do końca prawda. Bo społeczność TikToka wśród beżowych flag wymienia zarówno nieszkodliwe dziwactwa (jak upodobanie do organizowania imprez tematycznych bez powodu czy pamiętanie o urodzinach wszystkich ludzi, których się zna), cechy charakterystyczne, irytujące nawyki czy nawet czerwone flagi, które tylko udają beżowe. To może być zapisywanie w telefonie rodziców nie jako 'mama’ i 'tata’, a pod imieniem i nazwiskiem, jedzenie dokładnie tego samego śniadania każdego dnia albo to, że ktoś woli Pepsi od Coli.

Jedno jest pewne: beżowe flagi, w przeciwieństwie do czerwonych, nie są powodem do zakończenia relacji.

Mogą nas dezorientować, nieco irytować, a nawet wywoływać cringe (jeśli jest go odpowiednio dużo, w końcu zamieniają się w czerwone flagi, ale niekoniecznie musi tak być), ale to tyle. Beżowe flagi nie są pozytywne jak zielone, ale nie są też złe jak czerwone – to drobne dziwactwa, które co najwyżej mogą być niespecjalnie atrakcyjne, ale to już kwestia gustu.

@bailey.anne.s Praying this reaches the right audience and yall dont try and cancel my bf #fyp #foryou #xyzbca #boyfriend #beigeflag ♬ Summer Background Jazz – Jazz Background Vibes

@sk_marwa kind of embarrassing #fyp #beigeflag #foryou ♬ Summer Background Jazz – Jazz Background Vibes

@cat.elizabeth #boyfriend #beigeflag ♬ Summer Background Jazz – Jazz Background Vibes

Tekst: NS

SURPRISE