Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Biznes młodego chłopaka jest dziś wart miliony funtów. A wszystko przez zakład o rzuceniu szkoły

„Jak będziesz miał na koncie 100 tys. funtów, możesz rzucać szkołę”. Ojciec przedsiębiorczego chłopaka szybko pożałował tych słów.
.get_the_title().

Historia młodego chłopak z Milton Keynes w Anglii jest zarówno budująca, jak i całkiem zabawna. 17-latek, jak większość osób w jego wieku, miał dość szkoły. Jego ojciec był jednak nieustępliwy. Pewnego razu zażartował nawet, że dopiero w momencie, gdy na jego koncie pojawi się kwota 100 tys. funtów, może rozważać porzucenie edukacji. Ku zdumieniu rodzica, jego słowa stały się katalizatorem zmian dla przedsiębiorczego Tylera Balla. Nazwisko chłopaka i problemy jego młodszego brata przyczyniły się do narodzenia rewolucyjnego pomysłu. 20-letni Tyler któregoś dnia zauważył, że brat używa całej kolekcji groźnie wyglądających nożyczek, by usunąć owłosienie z jąder. Chcąc uchronić go przed odcięciem cennego wyposażenia, wpadł na pomysł bezpiecznej maszynki przeznaczonej wyłącznie do tych celów. Razem z 40-letnim znajomym swojego ojca – Mattem Edge – założyli markę BALLS, która dzisiaj sprzedaje swoje towary w 150 krajach na całym świecie.

Szacuje się, że do dziś firma warta jest 9 mln funtów. To trochę więcej niż 100 tys funtów, których pragnął dla syna ojciec.

Źródło: eu.balls.co

Tyler już jako nastolatek wiedział, że nie chce iść na studia. Nie interesowało go chodzenie na wykłady i zdawanie egzaminów. Za to od zawsze miał żyłkę do interesu. Zaczynał od sprzedawania słuchawek i ładowarek do iPhone’a za pośrednictwem chińskiego giganta e-commerce Alibaba. Sam później przyznał, że była to najlepsza lekcja biznesu, jakiej mógł wówczas doświadczyć. Co najważniejsze, zajęcie to dawało mu masę radości.

Gdyby nie przypadkowe spotkanie z młodszym bratem w łazience, być może Tyler Ball nie byłby teraz milionerem.

Stworzył łatwy w obsłudze trymer do usuwania owłosienia z bardzo delikatnych jąder. Bez ryzyka zacięcia. A ojciec? Dzisiaj przyznaje, że jest bardzo dumny z osiągnięć swojego syna i jego głowy do interesów.

Źródło: mirror.co.uk, Tyler Ball 

Tekst: PKW

SURPRISE