Zakochane w sobie blogerki z Gdańska, dzięki crowdfundingowej akcji, wzięły ślub w Danii

Dwie gdańszczanki zostały żoną i żoną, a swoją historię opisały na blogu.
.get_the_title().

Dawne Wolne Miasto Gdańsk nie gwarantuje wszystkim tyle wolności, ile potrzebują. Dlatego wielu musi szukać możliwości realizacji swoich marzeń za granicami własnego miasta i kraju. Dwie dziewczyny, założycielki bloga NINUSY, dopięły właśnie swego celu i to w Dniu Świętego Walentego.

fot. Paweł Dejankiewicz

NINUSY, czyli Anna Ninus i Zandra Ra Ninus, to mieszkające w Gdańsku artystki, które po 2 latach bycia razem postanowiły zalegalizować swój związek. Nie mogły zrobić tego w Polsce, bo małżeństwa jednopłciowe nie są tu uznawane. Wybrały więc Danię. Prawdziwym Las Vegas, jeśli chodzi o śluby dla obcokrajowców, jest Dania. Absolutnie wszystko załatwicie tu online, korespondencja via e-mail jest ekspresowa i miła, wszystko załatwicie w języku angielskim a na miejscu trzeba być jedynie dzień przed ślubem! Minusem są oczywiście koszty – tłumaczą.

Sposobem na obejście przeszkód finansowych okazała się zbiórka pieniędzy na pomagam.pl. Dziewczynom udało się zebrać o wiele więcej funduszy niż potrzebowały. Obecnie są już żoną i żoną.

Zaczynamy ten rok jako żona i żona, i to jest niezwykłe, że ludzka solidarność jest tak silna, że można góry przenosić i konstytucję obchodzić! – napisały.

Całą relację z przebiegu tego wielkiego dnia, od przygotowań do ślubnych podziękowań, można przeczytać na ich stronie www.ninuspl.wordpress.com. W końcu blog dziewczyn może stać się też inspiracją dla innych zakochanych w sobie dziewczynach.

Nie dajmy się marginalizować, pomijać i wtłaczać w heteromatrixa – podkreśliły Ninusy w wywiadzie dla Feminoteki.

Tekst: AN

SURPRISE