Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Brokatowe rozstępy – nowy sposób na walkę z kompleksami

Od pewnego czasu na portalach społecznościowych panuje trend, który pomaga w samoakceptacji – modelki i modele pokazują swoje niedoskonałości, wrzucając zdjęcia bez retuszu. Artystka Sara Shakeel poszła o krok dalej i rozstępy przekuła w swoistą sztukę.
.get_the_title().

Sara Shakeel zdobyła popularność na Instagramie (@sarashakeel) dzięki swoim surrealistycznym ilustracjom, na których zamienia wodę w kryształy lub kobiece ciało w macki ośmiornicy. Nowa fala zainteresowania jej pracami pojawiła się, gdy opublikowała zdjęcia z brokatowymi rozstępami. Dzięki tym fotografiom (użytkowniczki podsyłają jej teraz swoje prywatne zdjęci do fotomontażu) Sara uczy akceptacji własnego ciała i postrzegania rozstępów nie jako wadę, ale coś wzmacniającego i estetycznego.

Bałam się pokazać te zdjęcia. Jestem artystką z Pakistanu, a rozmawianie o rozstępach, a zwłaszcza wynoszenie ich do rangi sztuki nie jest czymś, o czym mówi się na co dzień – mówi Shakeel

Odzew jest tak duży i pozytywny na portalach społecznościowych, że Sara zapowiedziała kontynuację serii #glitterstrechmarks.

SURPRISE