Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Brytyjska szkoła zabroniła uczniom noszenia drogich kurtek

Brak drogiej kurtki prowadzi do stygmatyzowania mniej zamożnych uczniów.
.get_the_title().

Rodzice uczniów Woodchurch High School położonej w Birkenhead w Wielkiej Brytanii otrzymali ostatnio od szkoły dość nietypowy list. Dyrekcja placówki, do której uczęszcza młodzież od 11 do 16 roku życia, informuje w nim, że od nowego roku uczniowie nie będą mogli przychodzić do szkoły w drogich kurtkach.

Chodzi o takie marki jak Canada Goose, Moncler czy Pyrenex – ceny kurtek z ich logo zaczynają się od 275 funtów (ok. 1,3 tys. złotych).

Najdroższe okrycia wierzchnie tych marek mogą kosztować nawet ponad 9 tys. funtów (43,5 tys. zł).

Dlaczego szkoła zdecydowała się na podjęcie takiej decyzji? – Te kurtki są przyczyną nierówności między naszymi uczniami. Piętnują rodziców i uczniów, którzy są mniej zamożni i mają problemy finansowe – tłumaczy dyrektorka szkoły, Rebekah Phillips.

Aż 46 proc. uczęszczających do Woodchurch High School nastolatków pochodzi z domów, w których sytuacja finansowa jest ciężka.

Kiedy rodziców nie stać na kupowanie im drogich kurtek, uczniowie czują się gorsi, stygmatyzowani i odrzuceni. Odgórny zakaz może przyczynić się do tego, że nierówności między nastolatkami nie będą się pogłębiać.
Jak sądzicie, to dobry pomysł?

SURPRISE