Brytyjska szkoła zabroniła uczniom noszenia drogich kurtek

Brak drogiej kurtki prowadzi do stygmatyzowania mniej zamożnych uczniów.
.get_the_title().

Rodzice uczniów Woodchurch High School położonej w Birkenhead w Wielkiej Brytanii otrzymali ostatnio od szkoły dość nietypowy list. Dyrekcja placówki, do której uczęszcza młodzież od 11 do 16 roku życia, informuje w nim, że od nowego roku uczniowie nie będą mogli przychodzić do szkoły w drogich kurtkach.

Chodzi o takie marki jak Canada Goose, Moncler czy Pyrenex – ceny kurtek z ich logo zaczynają się od 275 funtów (ok. 1,3 tys. złotych).

Najdroższe okrycia wierzchnie tych marek mogą kosztować nawet ponad 9 tys. funtów (43,5 tys. zł).

Dlaczego szkoła zdecydowała się na podjęcie takiej decyzji? – Te kurtki są przyczyną nierówności między naszymi uczniami. Piętnują rodziców i uczniów, którzy są mniej zamożni i mają problemy finansowe – tłumaczy dyrektorka szkoły, Rebekah Phillips.

Aż 46 proc. uczęszczających do Woodchurch High School nastolatków pochodzi z domów, w których sytuacja finansowa jest ciężka.

Kiedy rodziców nie stać na kupowanie im drogich kurtek, uczniowie czują się gorsi, stygmatyzowani i odrzuceni. Odgórny zakaz może przyczynić się do tego, że nierówności między nastolatkami nie będą się pogłębiać.
Jak sądzicie, to dobry pomysł?

SURPRISE