Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Chińskie dzieci noszą w szkole czapki, które pomagają im zachować odpowiedni dystans

Wyglądają przeuroczo!
.get_the_title().

W związku z pandemią koronawirusa szkoły w Chinach były zamknięte przez trzy ostatnie miesiące. Powoli się jednak otwierają – przynajmniej w niektórych regionach kraju. Uczniowie wracają więc do szkół – oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności, czyli w przyłbicach czy maseczkach, z obowiązkiem regularnego mycia rąk i utrzymywania odpowiedniego dystansu.

Tylko jak wymóc na kilkuletnich dzieciach, aby nie zbliżały się do swych rówieśników?

To nie może być łatwe. Jedna z placówek w leżącym na wschodzie Chin Hangzhou znalazła rozwiązanie tego problemu. Dzieci noszą tam nietypowe czapki, które wyznaczają odległość jednego metra.

Uczniowie wykonali te czapki samodzielnie (albo z lekką pomocą rodziców) przed powrotem do szkoły – poprosili ich o to nauczyciele.

Pomysłów na to, jak je wykonać, nie zabrakło – odpowiedni dystans wyznaczają nawet kartonowe rulony albo kolorowe baloniki, a wszystkie czapki są bogato przyozdobione. Nic dziwnego, że zdjęcia chińskich uczniów cieszą się w internecie dużą popularnością. Te nietypowe, ale i naprawdę urocze czapki, muszą nosić tylko dzieci z klas I-III. Sądzimy jednak, że takie nakrycia głowy przydałyby się nie tylko najmłodszym. Pomyślcie tylko, o ile weselej wyglądałyby dzięki nim ulice!

Tekst: NS
Zdjęcia: Zhejiang Daily

SURPRISE