Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Co to kamagra?

"DROPS I KAMAGRA, ŻEM STWARDNIAŁ TROCHĘ" otwiera swój kawałek "Spodenki do ćpania" z albumu Narkopop awangarda polskiej rap sceny Kaz Bałagane. Nie wiedzieliśmy, co to kamagra, więc sprawdziliśmy*.
.get_the_title().

Najpierw posłuchajcie.

Lekarze i firmy farmaceutyczne ostrzegają przed nieznanym składem indyjskiej Viagry i nieprzewidywalnymi skutkami ubocznymi jej zażycia. Właściciele internetowych ‘aptek’, tymczasem, nie nadążają z ‘dyskretnym’ pakowaniem. Kamagra to nic innego jak kolejny lek oparty na cytrynianie sildenafilu, czyli aktywnym składniku Viagry. Od niebieskiej pigułki różni się tym, że jest kilkakrotnie tańsza a jej sprzedaż w Polsce i większości krajów Europy – nielegalna. Ponieważ sprzedawcy kamagry nie posiadają stosownych certyfikatów jakości, nie wymagają od kupujących okazania recepty. Maksymalna dobowa dawka, czyli 100 mg sildenafilu, przybiera postać standardowej tabletki, musującego napoju, albo owocowego żelu. Ten ostatni najszybciej się wchłania, więc rezultatem jego działania można cieszyć się już po 15 minutach od spożycia.

Ponieważ sildenafil nie jest prostym “włącznikiem” wzwodu, tylko blokuje jego “wyłącznik”- enzym PDE 5, nie ma niebezpieczeństwa, że jego działanie będzie nieadekwatne do sytuacji. Dopiero w wyniku pobudzenia seksualnego, kiedy komórki nerwowe uwalniają chemiczny sygnał (tlenek azotu), aktywowany jest cykl przemian prowadzących do rozkurczu mięśni gładkich prącia. Pozwala to na swobodny napływ krwi do ciał jamistych, czyli erekcję. Ponieważ wzwód jest dla organizmu stanem wyjątkowym, warunkiem jego trwania jest ciągły dopływ tego chemicznego przekaźnika.

Dzięki działaniu sildenafilu nawet niewielka i krótkotrwała dostawa tlenku azotu powoduje intensywny i długotrwały wzwód, ponieważ lek ten na około 4 godziny blokuje jego “wyłącznik”.

Choć producent kamagry zapewnia, że udało mu się ograniczyć występowanie skutków ubocznych, należy być przygotowanym na typowe dla środków na potencję dolegliwości, takie jak niestrawność, zatkany nos, bóle pleców, zawroty głowy i zaczerwienienie twarzy. Amatorzy częstego spożywania kamagry narzekają też na bóle głowy i lekkie otępienie (‘zrycie’) następnego dnia oraz to, że długość i niezawodność erekcji obniża jakość doznań.

Odkryciem nie jest, że środka tego bezwzględnie muszą unikać osoby, które mają problemy z układem krążenia, ciśnieniem i krzepliwością krwi, wątrobą, czy nerkami. Należy również pamiętać, że obok niektórych leków, negatywne skutki w zestawieniu z sildenafilem mogą powodować substancje odurzające. Szczególnie niebezpieczne połączenie kamagra tworzy z poppersami. Sok grejpfrutowy może podnieść stężenie sildenafilu we krwi, nawet do niebezpiecznych poziomów, a tłuste jedzenie i alkohol w znacznym stopniu obniżają jego wchłanianie, czyli efektywność. Po spożyciu kamagry szczególnie zaniepokoić powinny zaburzenia widzenia. Z kolei wzwód trwający dłużej niż 4 godziny przestaje być powodem do dumy a staje się przesłanką by jak najszybciej udać się do lekarza, bez względu na okoliczności.

Kamagra występuje w postaci żelu, tabletek, kapsułek rozpuszczalnych, kremu. Ceny pojedynczej dawki wahają się od 5-10 zł.

tekst: Aleksandra van den Born

SURPRISE