Część kobiet chodzi na randki tylko po to, by się najeść – tak mówią badania

„Foddie call”, bo tak nazywa się randkowanie w celu zaspokojenia głównie potrzeb gastronomicznych, spopularyzował serial Aziza Ansariego „Master of None”, a przeprowadzone badania potwierdziły, że postępuje tak 33 proc. kobiet.
.get_the_title().

Według ankiety internetowej przeprowadzonej przez naukowców z Azuza Pacific University i University of California, od 23 do 33 proc. ankietowanych kobiet nie raz umówiło się na randkę, ponieważ miało chęć nie na mile spędzony wieczór w towarzystwie, a na smakowitą kolację. Badania przeprowadzono w dwóch oddzielnych turach. Pierwsza skupił się na setkach heteroseksualnych kobiet, które były samotne, zamężne lub w związku. Uczestniczki odpowiedziały na szereg pytań, które dały naukowcom wgląd w cechy ich osobowości i przekonania dotyczące ról płciowych. Kobiety zostały również zapytane o wcześniejsze tendencje do „foodie call” i ich zdanie na ten temat.

W tej grupie 23 proc. kobiet ujawniło, że umawiało się na randki tylko w celu darmowego posiłku. Większość robiła to jednak sporadycznie lub bardzo rzadko.

Pozostała część kobiet uważała, że „foddie call” jest zdecydowanie nie do przyjęcia. W drugim badaniu podobny zestaw pytań dostało 357 heteroseksualnych kobiet. 33 proc. z tej grupy stwierdziło, że dopuściło się „foddie call”.

źródło: unsplashed


W obu grupach kobiety, które dopuściły się „foodie call” miały cechy osobowości mieszczące się w ciemnej triadzie, czyli w zespole cech obejmujących psychopatię, makiawelizm i narcyz.

Takie osoby potrafią dobrze manipulować, nie mają problemu z kłamaniem i nie dręczą ich wyrzuty sumienia. Przejawiają cechy egocentryczne, są skupione na sobie i próżno szukać u nich bezinteresowności.

źródło: unsplashed

W tym przypadku pewną rolę odgrywają także podziały płciowe i fakt, że wiele kobiet sądzi, iż uregulowanie rachunku w restauracji należy do obowiązku mężczyzny. Zespół badaczy podkreśla jednak, że „foddie call” może występować w wielu rodzajach relacji, nie tylko wśród heteroseksualnych kobiet.

To jak, zdarzył się wam kiedyś foodie call? 😉

Tekst: Marta Mankiewicz

SURPRISE