Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak przetrwać retrogradację Merkurego?

Do 18 czerwca wszystkie swoje niepowodzenia możecie zwalać na układ planet.
.get_the_title().

10 maja rozpoczęła się druga w tym roku retrogradacja Merkurego, choć jej cienia mogliśmy doświadczyć już od 25 kwietnia. Co to znaczy? W czasie retrogradacji wydaje się, jakby planeta ta zaczęła się cofać w stosunku do Ziemi. Oczywiście tak naprawdę nie porusza się wstecz – obserwując ją, możemy jednak odnieść takie wrażenie. Pozorny ruch wsteczny to zjawisko, którego doświadczają także inne planety, jednak specjaliści od astrologii sądzą, że właśnie w przypadku Merkurego jest ono dla nas szczególnie niekorzystne. Dlatego też teraz szczególnie warto mieć się na baczności – oczywiście, jeśli wierzy się w takie rzeczy. Ciągle kłócisz się ze swoim chłopakiem lub dziewczyną? Na koncie zostało ci 50 złotych, a do wypłaty jeszcze trzy tygodnie? Twój komputer nie chce się włączyć? To wszystko może być sprawką Merkurego.

Planeta ta odpowiada bowiem za sprawy finansowe, sercowe, ale też – co ciekawe – elektronikę, sprawiając, że różne urządzenia mogą nie działać tak, jak powinny.

fot. Anastasia Dulgier / źródło: unsplash

Na co warto być przygotowanym w fazie retrogradacji? Po pierwsze należy trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o ważne spotkania. Pilnować języka – to czas, kiedy szczególnie łatwo wdać się w kłótnie. Nie powinno się rozpoczynać teraz nowej pracy czy podpisywać umów.

Ogólnie rzecz biorąc, ważne decyzje i duże zmiany watro odłożyć na później.

Dotyczy to także poważnych inwestycji, przeprowadzek i wchodzenia w związki małżeńskie – generalnie wszystko, co ma procentować w przyszłości, zróbcie lepiej po 9 marca. Kupowanie sprzętów elektronicznych też warto odłożyć do wiosny. I sprawdzać, czy ważny plik został zapisany, a telefon jest odpowiednio naładowany – w ten sposób uniknie się nieprzyjemnych wypadków.

No dobrze, a czym warto się w takim razie zająć?

Po pierwsze introspekcją. Po drugie, warto się zwrócić ku przeszłości – dokończyć rozpoczętą jakiś czas temu sprawę, spotkać się ze starym znajomym i powrócić do swoich dawnych zainteresowań. Tylko uwaga, odnawianie dawnych romansów zdecydowanie nie jest wskazane! Kiedy już dokończycie wszystkie dawne sprawki, będziecie mogli pomyśleć o przyszłości – i wcielić swoje pomysły w życie po 18 czerwca, bo choć retrogradacja Merkurego dobiegnie końca już 3 czerwca, z jej cieniem pożegnamy się na dobre dopiero ponad dwa tygodnie później.

Tekst: NS

SURPRISE