Czujesz się słabo? To przez retrogradację Merkurego

Do 9 marca wszystkie swoje niepowodzenia możecie zwalać na układ planet.
.get_the_title().

18 lutego rozpoczęła się pierwsza w tym roku retrogradacja Merkurego. Co to znaczy? W czasie retrogradacji wydaje się, jakby planeta ta zaczęła się cofać w stosunku do Ziemi. Oczywiście tak naprawdę nie porusza się wstecz – obserwując ją jednak możemy odnieść takie wrażenie. Pozorny ruch wsteczny to zjawisko, którego doświadczają także inne planety, jednak specjaliści od astrologii sądzą, że właśnie w przypadku Merkurego jest ono dla nas szczególnie niekorzystne. Dlatego też teraz szczególnie warto mieć się na baczności – oczywiście, jeśli wierzy się w takie rzeczy. Ciągle kłócisz się ze swoim chłopakiem lub dziewczyną? Na koncie zostało ci 50 złotych, a do wypłaty jeszcze tydzień? Twój komputer nie chce się włączyć? To wszystko może być sprawką Merkurego.

Planeta ta odpowiada bowiem za sprawy finansowe, sercowe, ale też – co ciekawe – elektronikę, sprawiając, że różne urządzenia mogą nie działać tak, jak powinny.

fot. Anastasia Dulgier / źródło: unsplash

Na co warto być przygotowanym w fazie retrogradacji? Po pierwsze należy trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o ważne spotkania. Pilnować języka – to czas, kiedy szczególnie łatwo wdać się w kłótnie. Nie należy rozpoczynać teraz nowej pracy czy podpisywać umów.

Ogólnie rzecz biorąc, ważne decyzje i duże zmiany watro odłożyć na później.

Dotyczy to także poważnych inwestycji, przeprowadzek i wchodzenia w związki małżeńskie – generalnie wszystko, co ma procentować w przyszłości, zróbcie lepiej po 9 marca. Kupowanie sprzętów elektronicznych też warto odłożyć do wiosny. I sprawdzać, czy ważny plik został zapisany, a telefon jest odpowiednio naładowany – w ten sposób uniknie się nieprzyjemnych wypadków. No dobrze, a czym warto się w takim razie zająć? Po pierwsze introspekcją. Po drugie, warto się zwrócić ku przeszłości – dokończyć rozpoczętą jakiś czas temu sprawę, spotkać się ze starym znajomym i powrócić do swoich dawnych zainteresowań. Tylko uwaga, odnawianie dawnych romansów zdecydowanie nie jest wskazane! Kiedy już dokończycie wszystkie dawne sprawki, będziecie mogli pomyśleć o przyszłości – i wcielić swoje pomysły w życie już po 9 marca, kiedy okres retrogradacji Merkurego dobiegnie końca.

Tekst: NS

Banner Image Banner Image
AdvertisementAdvertisement
AdvertisementAdvertisement
Preloader spinner
Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook
Age: