Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Darmowa podróż do świata magii – powstał wirtualny escape room Harry’ego Pottera

Czy może być lepsze miejsce na spędzenie kwarantanny od Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie? Teraz jej odkrycie jest możliwe dla każdego.
.get_the_title().

Czasoumilaczy na okres kwarantanny i domowej izolacji nie brakuje. W internecie na bieżąco pojawiają się nowe pomysły, które podpowiadają, czym można się zająć, będąc uwięzionym w czterech ścianach. Tym razem mamy propozycję dla fanów Harry’ego Pottera i nie jest to wiadomość o tym, że na HBO GO można obejrzeć wszystkie części sagi, które przy okazji polecamy. Otóż w sieci pojawił się wirtualny escape room, który przeniesie nas do legendarnego Hogwartu. Inicjatywa Hogwarts Digital Escape Room należy nie do wytwórni Warner Bros, a do Synder Krawiec z biblioteki Peters Township Public Library w Stanach Zjednoczonych.

Nie jest to oficjalna gra, ale z pewnością niejednemu umili czas oczekiwania na powrót do „normalności”.

„Możesz przejść ten escape room z rodziną lub w pojedynkę. Możesz zmierzyć się ze swoimi przyjaciółmi i próbować wiele razy. Liczy się przede wszystkim zabawa!” – czytamy na oficjalnej stronie gry. Zabawa rozpoczyna się w Wielkiej Sali, w której właśnie zakończyła się uczta inaugurująca nowy rok szkolny. Prefekt prowadzi was do waszego dormitorium, jednak zanim się tam znajdziecie trzeba rozwiązać pierwszą zagadkę zainspirowaną zabawą mugoli. Po jej odgadnięciu wchodzicie do gry, w której czeka was nawet nauka zaklęć. Jedynym utrudnieniem, które napotkają na drodze chcący odwiedzić escape room, jest to, że gra jest tylko po angielsku. Nie warto się jednak zniechęcać, ponieważ słownictwo jest proste, a w razie problemów wystarczy wpisać w wyszukiwarce daną frazę.

Aby przejść na stronę escape roomu, wystarczy kliknąć tutaj.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: kadr z „Harry Potter: Kamień Filozoficzny”

SURPRISE