Dlaczego Skandynawowie wyglądają tak dobrze? Naukowcy postanowili to sprawdzić

Młodzi mieszkańcy Skandynawii mniej koncentrują się na imprezowaniu, a bardziej na uprawianiu sportu.
.get_the_title().

Nie bez powodu Szwedzi uważani są za najpiękniejszych ludzi na świecie. Nie tylko mieszkańcy Szwecji, ale i Danii, Finlandii czy Norwegii swoim zdrowym, młodym wyglądem wprawiają innych Europejczyków w kompleksy. Zbierane przez ostatnie lata dane wyraźnie wskazują na jedną dziedzinę życia, w której Skandynawowie zdecydowanie przodują – a jest nią sport.

Według Eurostatu aż 61 proc. mieszkańców Islandii ćwiczy przez więcej niż 2,5 godziny tygodniowo. Islandia zajmuje pod tym względem pierwsze miejsce w Europie, a za nią plasują się Norwegia, Dania, Finlandia i Szwecja. Co więcej, Skandynawowie ćwiczą najczęściej na świeżym powietrzu – w parkach, w lesie, uprawiając sporty wodne. Zamiłowanie Skandynawów do natury i pozostawanie z nią w stałym kontakcie to kluczowe elementy duńskiego hygge czy szwedzkiego lagom.

Skandynawowie świetnie radzą sobie też we wszystkich zestawieniach ukazujących poziom szczęścia i well-beingu. Ponadprzeciętna aktywność fizyczna z całą pewnością ma na to duży wpływ.

Źródło: Quartz

SURPRISE