Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dlaczego Skandynawowie wyglądają tak dobrze? Naukowcy postanowili to sprawdzić

Młodzi mieszkańcy Skandynawii mniej koncentrują się na imprezowaniu, a bardziej na uprawianiu sportu.
.get_the_title().

Nie bez powodu Szwedzi uważani są za najpiękniejszych ludzi na świecie. Nie tylko mieszkańcy Szwecji, ale i Danii, Finlandii czy Norwegii swoim zdrowym, młodym wyglądem wprawiają innych Europejczyków w kompleksy. Zbierane przez ostatnie lata dane wyraźnie wskazują na jedną dziedzinę życia, w której Skandynawowie zdecydowanie przodują – a jest nią sport.

Według Eurostatu aż 61 proc. mieszkańców Islandii ćwiczy przez więcej niż 2,5 godziny tygodniowo. Islandia zajmuje pod tym względem pierwsze miejsce w Europie, a za nią plasują się Norwegia, Dania, Finlandia i Szwecja. Co więcej, Skandynawowie ćwiczą najczęściej na świeżym powietrzu – w parkach, w lesie, uprawiając sporty wodne. Zamiłowanie Skandynawów do natury i pozostawanie z nią w stałym kontakcie to kluczowe elementy duńskiego hygge czy szwedzkiego lagom.

Skandynawowie świetnie radzą sobie też we wszystkich zestawieniach ukazujących poziom szczęścia i well-beingu. Ponadprzeciętna aktywność fizyczna z całą pewnością ma na to duży wpływ.

Źródło: Quartz

SURPRISE