Dobra wiadomość! Populacja tygrysów nepalskich podwoiła się w ostatnich latach

Ma w tym swój udział... Leonardo DiCaprio.
.get_the_title().

W 2009 roku w Nepalu było zaledwie 121 tygrysów. Świadomy problemu kraj zabrał się wówczas za ocalenie kurczącej się populacji tych zwierząt.

W akcję zaangażował się tamtejszy rząd, społeczność lokalna, WFF, a także… Leonardo DiCaprio – jego organizacja non-profit sfinansowała ochronę nepalskich tygrysów.

Ostatnio tamtejsi przyrodnicy przeprowadzili wielki liczenie tygrysów – trwało ono od listopada 2017 roku do kwietnia tego roku. Udało się naliczyć ich aż 235, co oznacza, że od 2009 roku ich populacja niemal się podwoiła.

Znaczący wzrost populacji tygrysów w Nepalu jest dowodem, że kiedy pracujemy razem, możemy uratować dzikie zwierzęta na planecie – nawet gatunki zagrożone wyginięciem – powiedział DiCaprio. Jeśli tendencja się utrzyma, Nepal jako pierwszy spośród 13 krajów, w których występują tygrysy, podwoi populację tych zwierząt w ramach programu TX2 World Wildlife Fund.

Program ten ma na celu zwiększenie liczby tygrysów na całym świecie z 3,2 tys. w 2010 roku do 6 tys. w 2022 roku.

Zmniejszająca się populacja tygrysów nie była bowiem wyłącznie nepalskim problemem. W ubiegłym wieku liczba tych zwierząt zmniejszyła się na świecie aż o 95 proc. – winą za to obarczyć można takie działania człowieka jak kłusownictwo i niszczenie siedlisk.

SURPRISE